Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
2.türkiye Kooperatifler Fuarı Bugün Ankara’Da Açıldı
08 Aralık 2017 Cuma Saat 09:13

2.türkiye Kooperatifler Fuarı Bugün Ankara’Da Açıldı

Türkiye Gümrük ve Ticaret Bakanlığı öncülüğünde, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, Türkiye Milli Kooperatifler Birliği'nin işbirliği ile düzenlenen 2. Türkiye Kooperatifler Fuarı bugün

Türkiye Gümrük ve Ticaret Bakanlığı öncülüğünde, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, Türkiye Milli Kooperatifler Birliği’nin işbirliği ile düzenlenen 2. Türkiye Kooperatifler Fuarı bugün Ankara’da açıldı.

Türkiye’de kooperatifçiliğin geliştirilmesi ve uluslararası alanda benzer kooperatif kuruluşları ile bağlantıya geçilerek bir farkındalık oluşturulması amacıyla düzenlenen fuarın açılışında konuşan Türkiye Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci , 2012 yılında ilki düzenlenen fuarın ikinci kez düzenlenmesinin son derece önemli bulduğunu belirterek, ülkedeki kooperatiflerle uluslararası kooperatiflerin aynı fuar çatısı altında bir araya gelmesinin, ürünlerini sergileyebilecekleri işbirliklerini geliştirerek daha yakın ilişkiler kurmalarına ve deneyimlerini paylaşmalarına uygun bir ortam sağladığını söyledi.
Konuşmaların ardından fuarın açılışı gerçekleştirildi.

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti de fuarda ,Ekonomi ve Enerji Bakanlığı, KKTC El Sanatları Kooperatifi, Kıbrıs Türk Esnaf ve Sanatkarlar Odası, Avunduk Süt Ürünleri ile temsil ediliyor.

Oldukça yoğun ilgi gören KKTC standında, kadınların el ürünleri Lefkara, Koza işleri, ceviz macunu, alıç reçeli, turunç macunu, hurma macunu gibi gıda ürünleri sergileniyor.

Türkiye Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti standını gezdi ürünler hakkında yetkililerden bilgi aldı.

Fuarla ilgili olarak KKTC El Sanatları Kooperatif Başkanı Esen Yalın Aktoprak, Kıbrıs Türk Esnaf ve Sanatkarlar Odası adına Kas Koop Temsilcileri Mustafa Erbilen ve Mehmet Ziya Tolgan fuar ile ilgili düşünce ve beklentilerini BRT’ye anlattılar.

Ankara Ticaret Odası Kongre ve Kültür Merkezinde 10 Aralık tarihine kadar açık kalacak fuarda ayrıca panellerde düzenlenecek. Bu çerçevede Ekonomi ve Enerji Bakanlığı Müsteşarı Emin Bilgen, ” Yenilenebilir Enerji Üretim Kooperatiflerinin Geliştirilmesi ve Yaygınlaştırılması ” konulu panele katılacak.

Bu haber toplam 160 defa okunmuştur
2.türkiye Kooperatifler Fuarı Bugün Ankara’Da Açıldı Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2015 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans