Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Erdoğan,yunan Mevkidaşı Pavlopoulos İle Kıbrıs Konusunu Görüştü
08 Aralık 2017 Cuma Saat 09:13

Erdoğan,yunan Mevkidaşı Pavlopoulos İle Kıbrıs Konusunu Görüştü

Yunanistan’da bulunan Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Yunan mevkidaşı Prokopis Pavlopoulos ile Kıbrıs konusunu görüştü.. Erdoğan , Kıbrıs’ta çözüm için yapılan görüşmelerin bizzat içinde bulunduğunu belirterek, hed

Yunanistan’da bulunan Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Yunan mevkidaşı Prokopis Pavlopoulos ile Kıbrıs konusunu görüştü..

Erdoğan , Kıbrıs’ta çözüm için yapılan görüşmelerin bizzat içinde bulunduğunu belirterek, hedefin her zaman kalıcı, adil bir çözüm olduğunu söyledi.

Görüşmesinde basına açıklama yapan Erdoğan, Kıbrıs konusunda Yunanistan gibi Türkiye’nin de garantör olduğunu anımsatarak, “Bizzat o final görüşmelerinin içinde oldum. Kofi Annan ile o süreci birlikte yürüttük. Oradaki görüşmeler neticesinde aslında iş çözüme kavuşması gerekirken ne yazık ki orada alınan kararlar uygulamaya girmedi. Kıbrıs’taki Türkler, yapılacak olan referandumda yüzde 60’ın üzerinde ‘evet’ oyu verdiler ama Güney’de Rumlar tam tersine ‘hayır’ oyu verdiler. Avrupa Birliği’nin verdiği sözler de yerine gelmedi. Mali noktada vereceği desteklerin hiçbirini uygulamaya sokmadılar. Bugün bile hala bunlar yerine gelmiş değil. Bizler bu noktadaki sadakatimizi aynen sürdürüyoruz”dedi.

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, hedeflerinin Kıbrıs’ta kalıcı ve adil bir çözüm bulmak olduğunu yineledi.

Bu haber toplam 152 defa okunmuştur
Erdoğan,yunan Mevkidaşı Pavlopoulos İle Kıbrıs Konusunu Görüştü Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2015 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans