Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Vakıflar çarşıında esnafa kirada kolaylık
24 Haziran 2011 Cuma Saat 14:28

Vakıflar çarşıında esnafa kirada kolaylık

Lefkoşa’da geçen ay temeli atılan yeni Vakıflar Çarşı’ndan işyeri kiralayan esnafa ödemelerinde kolaylık sağlanması amacıyla Kıbrıs Vakıflar İdaresi ile Kıbrıs Vakıflar Bankası Ltd. arasında bugün protokol imzalandı.

Vakıflar Bankası Genel Müdürlük Binası’ndaki törende protokole Kıbrıs Vakıflar İdaresi Yönetim Kurulu Başkanı Tekin Köse ile Kıbrıs Vakıflar Bankası Ltd. Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Salih Yıldırır imza koydu.

Kıbrıs Vakıflar İdaresi’nden yapılan açıklamaya göre, Vakıflar Çarşısı’ndan işyeri kiralamaya hak kazanan ve 10 yıllık kira sözleşmesi imzalayan esnafa, ödemeleri gereken bakiye kısmını kolaylıkla ödeyebilmeleri için Kıbrıs Vakıflar Bankası kriterleri doğrultusunda 10 yıla kadar kredi imkanı sağlanacak.

Kıbrıs Vakıflar İdaresi Yönetim Kurulu Başkanı Tekin Köse, protokol imza töreni öncesinde yaptığı konuşmada, “Kıbrıs Vakıflar İdaresi’nin gerçekleştirmiş olduğu Vakıflar Çarşısı projesi hem halkımıza hem de esnafımıza önemli bir katkıdır” dedi.

İdarenin esnafa bir katkı daha yapmakta olduğunu belirten Köse, “Bu bağlamda Vakıflar Bankası’na, her zaman olduğu gibi, bugün de esnafımıza destek olmak adına bu işbirliğine imza koymalarından dolayı teşekkür eder, kiracılarımıza hayırlı olmasını dilerim” şeklinde konuştu.

Kıbrıs Vakıflar Bankası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Salih Yıldırır ise, Vakıflar Bankası’nın geçmişte olduğu gibi bugün de, uzun vadeli kredi imkanı sunarak ülke esnafına destek olmaktan mutluluk duyduğunu belirterek, “Her zaman desteklediğimiz bu tür önemli projelerin devam etmesini temenni eder, Vakıflar İdaresi’ne böylesine güzel bir projeye imza attıkları için teşekkür ederim” dedi.

Bu haber toplam 13253 defa okunmuştur
Vakıflar çarşıında esnafa kirada kolaylık Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans