Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Ünverdi, İhtiyat Sandığını koruyacağız
25 Haziran 2011 Cumartesi Saat 20:57

Ünverdi, İhtiyat Sandığını koruyacağız

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Şerife Ünverdi, bakanlığının çalışanların parasına ve birikimlerine zarar verecek bir uygulama içerisinde olmasının mümkün olmadığını belirterek, “Bunun kefili devlettir” dedi.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Şerife Ünverdi, BRT muhabirine, hükümetin “İhtiyat Sandığı’nda kullanılan kredilerin geri dönmesini engellemeye çalıştığı” yönündeki iddiaları değerlendirdi.

İhtiyat Sandığı Yönetim Kurulu’nun gerçekleştirdiği toplantıya değinen Ünverdi, “İhtiyat Sandığı’nın parasının bloke edilererk, ihtiyaçlara uygun  olarak değerlendirilmesinin  2007 yılından bu yana rutin olarak yapıldığını belirtti.

Ünverdi, farkklı bir uygulamanın söz konusu olmadığını sadece  bloke tarihlerinin 3 aylık bir süre için uzatılmasını talep ettiklerini bunun da kefilinişn devlet olduğunu ifade etti.

Bakanlık olarak çalışanların parasına, birikimlerine zarar verecek bir uygulama içerisinde hiç bir zaman olmadıklarını ve olmayacaklarını da dile getiren Ünverdi, çalışanların ihtiyat sandığındaki haklarını kullanmalarnda hiçbir engel bulunmadığını vurguladı.

Bu haber toplam 11089 defa okunmuştur
Ünverdi, İhtiyat Sandığını koruyacağız Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans