Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
BRT de Başbakan ve Büyükelçiye Küfür Skandalı!
26 Haziran 2011 Pazar Saat 04:22

BRT de Başbakan ve Büyükelçiye Küfür Skandalı!

BRT Müdürü Özer Kanlı, bir süre önce Türkiye’nin Lefkoşa Büyükelçisi Halil İbrahim Akça ve Başbakan İrsen Küçük’ü hedef alan çirkin, küfür dolu sözler sarf etmesinin ardınan dün de BRT personeline ağıza alınmayacak küfür

Biri bayan diğeri erkek yaklaşık 20 yıldır BRT’de görev yapan ve amir pozisyonunda bulunan personeli şerefsizlikle de suçlayan Kanlı, personelin kullanımında olan odaları pencerelerinden açtırıp kapı kilitlerini de kırmaya yeltendi.
BRT Müdürü Kanlı’nın bu tavrı personel arasında şaşkınlık ve tepki ile karşılandı.
Havadis Gazetesi’ne konuşan BRT çalışanları Özer Kanlı’nın personele akıl almaz baskı ve tehditler uyguladığını, her fırsatta da hakeret ettiğine işaret ederek, “Bu adama dur diyecek birileri yok mu?” diye sordular.

“Kanlı ulu orta Başbakan’a da küfür ediyor”
Çalışanlar, “Kanlı, devletin hiçbir makamını takmadığını söylüyor. Daha geçen gün Başbakan Küçük’ün gidici olduğunu ve Başbakanlık’ta görev yapmakta olan üst düzey bürokratların da hiçbir işe yaramadığını söyledi” diye konuştular. Kanlı’nın “Ben ne Başbakan tanırım ne de onun bürokratlarını” diye de ikide bir cesurca konuşmalar yaptığını anlatan çalışanlar kendilerine Özer Kanlı tarafından uygulanmakta olan mobbing’in sinirleri iyice bir gerdiğini belirttiler.
Önlem alınmaması durumunda BRT’de istenmeyen gerginlik ve olayların yaşanacağına işaret eden çalışanlar BRT’nin Özer Kanlı’nın babasının çiftliği olmadığını kaydettiler.

“Kanlı çizmeyi aştı”
Havadis’in görüşlerine başvurduğu bazı sivil toplum örgütü temsilcileri ise kurumda sinirlerin iyice bir gerildiğini, BRT’nin patlamaya hazır bir bomba durumunda olduğunu söylediler.
Sivil toplum örgütlerinin en kısa zamanda bir durum değerlendirmesi yaparak konuyu hükümet düzeyine taşıyacaklarını açıkladılar.
Örgüt temsilcileri, “Özer Kanlı çizmeyi aştı. Çalışanlar hat safhada huzursuz ve gergin. Bu iş bu şekilde devam edemez” dediler.

Bu haber toplam 11612 defa okunmuştur
BRT de Başbakan ve Büyükelçiye Küfür Skandalı! Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans