Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Serdar Denktaş Kürsüye kravatsız çıktı!
27 Haziran 2011 Pazartesi Saat 12:42

Serdar Denktaş Kürsüye kravatsız çıktı!

Serdar Denktaş, hükümeti protesto, için kural olmasına karşın kravatsız kürsüye çıktı; Meclis Başkanı Hasan Bozer’in uyarısına rağmen kravatını takmayınca da toplantıya ara verildi.

Serdar Denktaş, mikrofonlar çalışmasa ve tutanak tutulmasa da bir süre daha konuşmasını muhalefet milletvekillerine hitaben sürdürdü.

FELLAHOĞLU

Hareketli bir gün geçiren Mecliste Başbakan İrsen Küçük’ün ardından kürsüye gelen CTP Lefkoşa Milletvekili Kadri Fellahoğlu, Başbakan’ın açıklamalarını demagoji diye niteledi.Fellahoğlu, UBP’nin halka yalan söyleyerek ve yalan vaatlerde bulunarak oy aldığını savundu.

CTP’nin bu yapıyla devam edilemeyeceğini halka söyleyerek erken seçime gittiğini belirten Fellahoğlu, halka yalan söylemediklerini ifade etti.

UBP’nin yaptıklarını bazı UBP’lilerin de eleştirdiğini kaydeden Kadri Fellahoğlu, “Siz bunlardan hiç mi rahatsızlık duymaz, dikkate alma ihtiyacı duymazsınız?” diye sordu.

Fellahoğlu, DAÜ’de yaşananların halka anlatılması gerektiğini, Sayıştay’ın da bu konudaki raporunun ortada olduğunu ifade ederek, “Bu ülkede devlet varsa yasaların ve kuralların geçerli olması lazım. Sizin ülkeyi istediğiniz gibi yönetme lüksünüz yoktur” dedi.

Kadri Fellahoğlu, özelleştirme konusunda yasal düzenleme yapmayan hükümetin birçok kurumu özelleştirme girişimi başlattığını ifade ederek, hükümetin her konuda hukuk dışına çıktığını savundu.

TÜK, SÜTEK ve Vakıflar Bankası gibi örnekleri veren Fellahoğlu, “Sizde nasıl bir devlet yönetimi anlayışı var, bunu anlayamıyorum” dedi.

Fellahoğlu, UBP’nin sorunlarla değil insanlarla uğraştığını; polisin de yasasına uygun olmayan terfiler yaptığını ileri sürdü.

KÜÇÜK

Başbakan İrsen Küçük ise, kendi dönemlerinde yapılan 300 istihdamı soranların, CTP’nin iktidar dönemindeki 6 bin istihdamı unuttuğunu söyledi.

Küçük, Kamu Hizmeti Komisyonu’nun atamaları dışında da istihdamlar yapıldığını belirtti.

Başbakan Küçük, CTP’nin de seçim öncesi vaatleri olduğunu ve bunların hep unutulduğunu ifade etti.

DENKTAŞ’TAN PROTESO

Ardından, DP Genel Başkanı Serdar Denktaş, kural olmasına karşın, kürsüye kravatsız çıkarak, hükümeti protesto etti. Denktaş, önce, sırtını genel kurula dönerek ve o anda toplantıyı yönetmek üzere başkanlık koltuğunda oturan Ahmet Eti’nin önündeki mikrofonları kendine doğru çevirerek konuşma girişiminde bulundu.

Başbakan İrsen Küçük, yerinden ve ayağa kalkarak iç tüzüğün çiğnendiğini belirterek, Denktaş’a itiraz etti.

Bu sırada oturum yönetimini devralan Meclis Başkanı Hasan Bozer de, “Kravatsız bu kürsüyü kullanamazsınız” diyerek Serdar Denktaş’ı uyardı; ancak Denktaş konuşmaya devam edeceğini söyledi.

Bunun üzerine Bozer, “Oturuma ara verdim” dedi ve saat 13.45’te toplantıya ara verdi. UBP’li milletvekilleri de salondan çıktı.

Denktaş ise, “Ben size konuşmaya devam edeceğim” diyerek konuşmasını sürdürdü. Denktaş, muhalefet milletvekilleriyle sohbet şeklinde sürdürdüğü konuşmasında, hükümetin icraatlarını eleştirdi ve gidişatın kötü olduğunu söyledi.

Bu haber toplam 11638 defa okunmuştur
Serdar Denktaş Kürsüye kravatsız çıktı! Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans