Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Büro-İş İhtiyat sandığı önünde grev yapıyor
28 Haziran 2011 Salı Saat 08:37

Büro-İş İhtiyat sandığı önünde grev yapıyor

Büro-İş, hükümetin İhtiyat Sandığı’ndan aldığı 20 milyon TL’lik kredinin vadesinin uzatılmasına “tepki” göstermek için İhtiyat Sandığı’nda grev yapıyor. Büro-İş grevleri süresiz greve kadar götürebileceğini bildirdi.

Lefkoşa ve diğer ilçelerde bulunan İhtiyat Sandığı Dairelerinde 08.00-11.00 saatleri arasında uygulanan greve katılımın yüzde 95 civarında olduğunu söyleyen Büro-İş Başkanı Hüseyin Akyön, İhtiyat Sandığındaki paranın yatırım yapanların olduğunu, bu yüzden herkesin birikimine sahip çıkmasını istedi.

Akyön, İhtiyat Sandığı’nda birikimi olan herkesin greve çıkan çalışanlara destek vermesi çağrısında bulunarak, İhtiyat Sandığı’nda olan paranın çalışanların parası olduğunu vurguladı.

Hüseyin Akyön, 20 milyon liralık paranın geri ödenmesi için dün yapılan toplantıda vadesinin uzatılması kararı alındığını, bugün de buna tepki göstermek için greve gittiklerini ifade ederek, bu konuda protokollere uyulmadığını savundu.

Grev ve eylemlerinin süreçler dahilinde süreceğini, bunun süresiz greve kadar gideceğini ifade eden Akyön, Sandık müdürlüğüne de yasalar çerçevesinde süresiz grev yazısı verileceğini söyledi.

İhtiyat Sandığı’nda kalan birikimin ne olacağının da meçhul olduğunu iddia eden Akyön, bu yüzden yatırımı olan herkesin parasına sahip çıkması ve kendilerine yapılacak grev ve eylemlerde destek vermesi gerektiğini vurguladı.

Bu haber toplam 1801 defa okunmuştur
Büro-İş İhtiyat sandığı önünde grev yapıyor Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans