Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
CTP Cenevre zirvesi öncesi Eroğlu nu ziyaret etti
29 Haziran 2011 Çarşamba Saat 19:11

CTP Cenevre zirvesi öncesi Eroğlu nu ziyaret etti

CTP-BG Genel Başkanı Özkan Yorgancıoğlu, 7 Temmuz Cenevre Zirvesi’nin, 23 Mayıs ve 1 Temmuz tarihli liderler mutabakatları çerçevesinde iyi değerlendirilmesi gerektiğini söyledi.

Yorgancıoğlu, CTP-BG Genel Sekreteri Asım Akansoy ve Dışilişkiler Sekreteri Özdil Nami bugün öğleden sonra Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu ile görüştü.

CTP-BG’den yapılan açıklamaya göre, Genel Başkan Özkan Yorgancıoğlu görüşme sonrası yaptığı açıklamada, “7 Temmuz’da Cenevre’de gerçekleşecek üçlü zirve öncesinde Kıbrıs sorununda yaşanan gelişmeler konusunda Cumhurbaşkanı’na partinin görüşlerini aktarmak amacıyla” yapılan görüşmede, gereken noktalarda katkı koymaya hazır olduklarını aktardıklarını kaydetti.

Yorgancıoğlu, yaklaşık bir saat süren görüşmeyle ilgili şunları söyledi:

“Sayın Cumhurbaşkanı’na Kıbrıs konusuyla ilgili görüşlerimizi aktardık ve bu süreçte partimizin 23 Mayıs ve 1 Temmuz liderler mutabakatlarına ve BM parametrelerine sadık olduğunu belirterek, Sayın Cumhurbaşkanı’na bu süreçte görüşmeleri bu temelde yürütmesinin gerekliliğini anlattık.

Görüşmelerde Kıbrıs sorununun çözülmesi adına atacağı cesur adımlarda kendisini destekleyeceğimizi ifade ederek, 7 Temmuz’da yapılacak zirvede Kıbrıs Türk tarafının, Kıbrıs sorununun çözümüne yönelik istekli taraf olarak masaya oturması gerekliliğinin altını çizdik. Sayın Cumhurbaşkanı’na bizden istenmesi hainde katkı koyabileceğimizi ifade ederek, 7 Temmuz sürecinin iyi değerlendirilmesi gerektiğini söyledik.

Kıbrıs konusu yanında Sayın Cumhurbaşkanı’na ülkenin içinde bulunduğu ekonomik konularla ilgili  görüşlerimizi de aktararak hükümetin ‘ben yaptım olur’ mantığının doğru olmadığını, halk arasında gerginlik oluşturduğunu ifade ettik. Sayın Cumhurbaşkanı’na bulunduğu makam dolayısıyla ülkenin iç sorunlarıyla da ilgilenerek yaşanan gerginliği azaltarak normale döndürmek gerektiğini ifade ederek bu yönde adına girişimlerde bulunması gerektiğinin altını çizdik.”

Bu haber toplam 11161 defa okunmuştur
CTP Cenevre zirvesi öncesi Eroğlu nu ziyaret etti Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans