Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Ctp - Bg, Ktams’ı Ziyaret Etti…
30 Haziran 2011 Perşembe Saat 08:22

Ctp - Bg, Ktams’ı Ziyaret Etti…

Yorgancıoğlu, ülkede zor bir süreçten geçildiğini, tüm kesimlerin “saldırı” altında olduğunu öne sürerek, “saldırının” büyük olduğunu, bu nedenle direnişin güçlü ve bütünlüklü olması gerektiğini bildirdi.

Yorgancıoğlu bu konudaki açıklamayı, bugün, beraberindeki üç kişilik heyetle Kıbrıs Türk Amme Memurları Sendikası’nı (KTAMS) ziyaretinde yaptı.

CTP - BG Genel Başkanı Özkan Yorgancıoğlu, sıkıntıların bilindiği, tedbirler alınması gerektiği, ancak bu tedbirlerin halka karşı olmaması gerektiği üzerinde durarak, “saldırının” Kıbrıs Türk kimliğini yok etmeye yönelik olduğunu savundu.

Yorgancıoğlu, CTP - BG olarak böyle büyük bir “saldırı” karşısında yapılması gerekenleri konuşmak üzere sendikalara ve iş çevrelerine bu bağlamda ziyaretler başlattıklarını anlatarak, ülkenin geleceğini halkın kendi eline alması gerektiğini belirtti.

Yorgancıoğlu, bunun için de yapılması gerekenin; haksız, yanlış ve ülke gerçeklerine uymayan uygulamalara karşı çıkmak yanında kendi projelerinin hazırlanması olduğunu ifade ederek, “Karşı çıkmak doğru, ancak kazanmak için yeterli değil. Kendi projelerimizi hazırlamamız gerekir” dedi.

KAPTAN

KTAMS Başkanı Ahmet Kaptan ise ziyaretteki konuşmasında, CTP - BG ile çözüm ve federal Kıbrıs mücadelesinde birlikte, omuz omuza mücadele edildiğini anlatarak, ülkede ekonomik sıkıntı varsa özverinin tüm kesimler tarafından birlikte yapılması gerektiğini söyledi.

Kaptan, ekonomik sıkıntı var diye çalışanların özveri yapmasını isteyenlerin, “yeni makam arabaları alması, makam odalarını yenilemesinin kabul edilemez olduğunu” ifade ederek, hükümetin hiçbir sendikayla sosyal diyaloğu olmadığını ileri sürdü.

Kıbrıs Türklere “saldırının” büyük olduğunu, direnişin de buna uygun ve büyük olması gerekliliği tespitine katıldığını anlatan Kaptan, birleşik federal Kıbrıs mücadelesi yanında insanların varolan durumunu korumak için gerekli adımların atılmasının da önemli olduğunu söyledi

Kaptan, sıkıntıların olduğunu, KTAMS olarak tüm kesimlerle birlikte hareket etmek koşuluyla ellerini taşın altına koymaya hazır olduklarını belirterek, özverinin sadece çalışanlardan beklenmemesi gerektiğini kaydetti.

Ahmet Kaptan, Bakanlar Kurulu’nun yeni bir Sosyal Sigortalar yasa tasarısını kabul ettiğini belirterek, bu konuda ana muhalefet partisi dahil olmak üzere Sosyal Sigortalar üst düzey yönetiminin bile hiçbir şey bilmediğini ileri sürdü ve bu durumu eleştirdi.

Kaptan, yeni tasarının ne getirdiğini kimsenin bilmediğini iddia ederek, tasarının Türkiye’deki Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP) tarafından hazırlandığını, Ulusal Birlik Partisi (UBP) Hükümeti’nin ise sorgusuz sualsiz kabul ettiğini ileri sürdü.

KTAMS Başkanı Kaptan, “halka karşı dayatılanlara sahip çıkan” UBP’nin “işbirlikçilik yapmasının” suç olduğunu ve UBP’li yetkililerin yargılanmaları gerektiğini iddia etti.

Kaptan, Sendikal Platform altında bir araya gelen sendikaların dayatma pakete karşı mücadele ettiğini ancak, hiçbir zaman siyasal iktidarı talep etmediğini belirterek, biran önce UBP Hükümeti’nden kurtulmak gerektiğini öne sürdü.

Ahmet Kaptan, UBP Hükümet’inden “kurtulduktan” sonra gerekmesi halinde teknokrat hükümet kurulabileceğini belirterek, “Önce bu hükümetten kurtulalım sonra ne gerekiyorsa yapılır” ifadesini kullandı.

Kaptan, bu nedenle öncelikle yapılması gerekenin UBP Hükümeti’nden “kurtulmak” için işbirliği yapmak olduğunu savundu.

Bu haber toplam 13337 defa okunmuştur
Ctp - Bg, Ktams’ı Ziyaret Etti… Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans