Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Tatar, Türkçe Olimpiyatlarına katıldı
02 Temmuz 2011 Cumartesi Saat 16:19

Tatar, Türkçe Olimpiyatlarına katıldı

Tatar, TRT Haber, Zaman Gazetesi, A Haber, CNN Türk ve Star TV’ye açıklamalarda da bulundu.

Maliye Bakanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre, etkinliğe katılmak ve medyayla temaslar için İstanbul’a 2 günlük ziyarette bulunan Tatar, TRT Haber, Zaman Gazetesi, A Haber, CNN Türk ve Star TV’ye açıklamalarda da bulundu.

Açıklamalarında, turizm ve eğitim başta olmak üzere birçok alanda KKTC’nin güzel imkanları olduğunu anlatan Maliye Bakanı Tatar, Türkiye’deki yatırımcıları, öğrencileri ve tatil düşünenleri ülkeye davet etti.

Gelişip büyüyen KKTC’de turizm sektöründe yüzde 30’luk büyüme gerçekleştiğini belirten Tatar, Türkiye’de daha fazla reklam ve tanıtım yapılarak ülkeye gelecek ziyaretçilerle ekonomiye de katkı sağlanabileceğine dikkat çekti. Türkiye’de 2011’in KKTC yılı ilan edilmesinin turizmde etkili olduğunu ancak hedefin daha fazla ziyaretçi olduğunu ifade eden Tatar, medyanın KKTC ile ilgili haberlere daha geniş yer vermesi ve KKTC’ye yönelik daha fazla özen göstermesini beklediğini de söyledi.

Maliye Bakanı Tatar, medya ziyaretleri çerçevesinde Show TV’de Genel Müdür Serdar Çaloğlu, ATV bünyesinde faaliyet gösteren A Haber Genel Yayın Koordinatörü Erdoğan Aktaş, Doğan Medya Ceo’su İrfan Şahin, Kanal D Genel Yayın Yönetmeni Hakan Tümer, CNN Türk Genel Müdürü Barış Tünay ve Kanal D Spor Müdürü İlker Yasin ile de görüştü.

Tatar, temaslarını tamamlayarak KKTC’ye döndü.

Bu haber toplam 11223 defa okunmuştur
Tatar, Türkçe Olimpiyatlarına katıldı Haberi

YORUMLAR
Mesut
Güzel gelişmeler
Çok güzel ve ülkeler açısından sevindirici.
02 Temmuz 2011 Cumartesi Saat 23:56

DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans