Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Eroğlu yarın Ankara ya gidiyor
03 Temmuz 2011 Pazar Saat 15:36

Eroğlu yarın Ankara ya gidiyor

Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu, 7 Temmuz Cenevre Zirvesi öncesinde yarın Ankara’ya çalışma ziyaretinde bulunuyor.

Beraberindeki heyetle saat 16.30’da özel uçakla Ankara’ya hareket edecek olan Cumhurbaşkanı Eroğlu, yarın akşam Türkiye Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan, Salı günü ise Türkiye Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile biraraya gelecek.

Eroğl

u, Ankara’daki temaslarının ardından İstanbul üzerinden Cenevre’ye geçecek ve 8 Temmuz’da KKTC’ye geri dönecek.


Cumhurbaşkanlığı’ndan verilen bilgiye göre, Cumhurbaşkanı Eroğlu ile kendisine Cenevre görüşmesinde eşlik edecek olan heyeti, yarın saat 16.30’da özel uçakla Ercan Havaalanı’ndan Ankara’ya hareket edecek.


Ankara’da yarın akşam saat 19.00’da Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan ile baş başa bir görüşme gerçekleştirecek olan Cumhurbaşkanı Eroğlu, Ankara temaslarına Salı güne de devam edecek. Salı sabah saat 09.00’da Türkiye Cumhuriyeti Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu ile çalışma kahvaltısında heyetler arası bir görüşme gerçekleştirecek olan Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu, bu görüşmenin ardından saat 10.30’da Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile heyetler arası bir görüşme yapacak.


Cumhurbaşkanı Eroğlu, Ankara’daki temaslarını tamamlamasının ardından heyeti ile birlikte Salı günü öğle saatlerinde özel uçakla İstanbul’a geçerek, Türk Hava Yolları’nın tarifeli seferiyle İstanbul’dan Cenevre’ye hareket edecek.

Cumhurbaşkanı Eroğlu’na 7 Temmuz’da Cenevre’de yapılacak zirvede, Özel Temsilcisi Kudret Özersay, Sözcüsü Osman Ertuğ ve Cumhurbaşkanlığı’nda görevli İkinci Sekreter Güneş Onar eşlik edecek.

Cumhurbaşkanı Eroğlu’nun 8 Temmuz Cuma günü KKTC’ye dönmesi bekleniyor.

Bu haber toplam 1910 defa okunmuştur
Eroğlu yarın Ankara ya gidiyor Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans