Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
25-26 Temmuz İzmir Kktc tanıtım günleri
03 Temmuz 2011 Pazar Saat 17:44

25-26 Temmuz İzmir Kktc tanıtım günleri

Türkiye’de 2011 yılının Kuzey Kıbrıs Yılı ilan edilmesi çerçevesinde Turizm Çevre ve Kültür Bakanlığı tarafından sürdürülen tanıtım etkinlikleri İzmir’e taşınıyor.

Turizm Çevre ve Kültür Bakanlığı, Mayıs ayında İstanbul’da gerçekleştirdiği “Kuzey Kıbrıs Tanıtım Günleri” etkinliklerinin bir benzerini 25 - 26 Temmuz tarihlerinde bu kez İzmir’de düzenliyor.

ÜSTEL İZMİR’DE TEMASLARDA BULUNDU

Turizm Çevre ve Kültür Bakanı Ünal Üstel, bu amaçla gittiği İzmir’de İzmir Valisi Cahit Kıraç, İzmir Konak Belediye Başkanı Hakan Tartan’la görüşüp İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığı’nı ziyaret etti.

Baklanlıktan verilen bilgiye göre, yaptığı görüşmelerde KKTC turizmindeki son gelişmeler hakkında bilgi veren Turizm, Çevre ve Kültür Bakanı Ünal Üstel, 25 - 26 Temmuz tarihlerinde İzmir’de gerçekleştirilecek tanıtım etkinliklerinin organizasyonu ve İzmir halkına duyurulması konularında da görüş alışverişinde bulundu.

ETKİNLİKLERE İZMİR’DEN TAM DESTEK

Turizm Çevre ve Kültür Bakanı Ünal Üstel’in İzmir’de düzenlemeyi planladıkları etkinlikler hakkında bilgi verdiği İzmir Valisi Cahit Kıraç, projeye büyük bir ilgiyle yaklaşarak maddi ve manevi her türlü desteği vereceklerini söyledi.

Bakan Üstel,  görüşme sırasında Kıraç’a, Kıbrıs’a özel ipek kozasından el yapımı çiçek tablosu hediye etti.

Kıraç’la görüşmesinin ardından, İzmir Konak Belediye Başkanı ve Türkiye Cumhuriyeti Çalışma eski Bakanı Hakan Tartan ile de bir görüşme gerçekleştiren Bakan Üstel, Tartan’dan da destek sözü aldı.

İZMİR VE ÇEVRE HALKINA KUZEY KIBRIS TANITIM ETKİNLİKLERİNE DAVET

Turizm Çevre ve Kültür Bakanı Ünal Üstel, “Kuzey Kıbrıs Tanıtım Günleri” etkinliklerinin İzmir halkına duyurulması amacıyla Ege TV’de yayımlanan bir programa da konuk oldu.

Üstel burada yaptığı açıklamalarda, KKTC tanıtım etkinliklerinin İzmir’den sonra Türkiye’nin Kuzey Kıbrıs’la arasında uçuş bağlantısı olan diğer büyükşehir belediyelerine de taşınacağı bilgisini verdi.

İzmir ve Ege halkını, 25 - 26 Temmuz’da düzenleyecekleri etkinliklere davet eden Bakan Üstel, İzmir bölgesinde etkin olup ulusal dağıtım ağına sahip “Megalife” adlı haftalık bir dergiye de röportaj verdi.

Turizm Tanıtma ve Pazarlama Dairesi Müdürü Derviş Gezer’in eşlik ettiği Bakan Üstel, temaslarını tamamlamasının ardından dün yurda döndü.

Bu haber toplam 11914 defa okunmuştur
25-26 Temmuz İzmir Kktc tanıtım günleri Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans