Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Hayaylılar, Eroğlu na destek bildirdi
04 Temmuz 2011 Pazartesi Saat 07:38

Hayaylılar, Eroğlu na destek bildirdi

Hataylılar Bütünleşme ve Dayanışma Derneği, Kıbrıs görüşmelerinin takvime bağlanması gerektiğini belirterek, 7 Temmuz’da Cenevre zirvesine katılacak Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu’na destek belirtti.

“1974 öncesi yaşanan ve unutulması mümkün olmayan travmaları yaşamamak için”, Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu’nun dimdik duracağından şüphe duyulmadığı belirtilerek, “Cenevre görüşmelerinin KKTC Devleti için iyi bir dönüm noktası olmasını bekliyoruz” denildi.

Dernek açıklamasında, “birlik ve beraberliği muhafaza” çağrısı yapılarak, “İç konularda farklı ve değişik düşüncelerimiz olabilir. Bu farklılığımızı bir yana bırakıp, Cumhurbaşkanımız ve ekibini desteklemek zorundayız” denildi.

KKTC halkına zarar verebilecek, sıkıntıya sokabilecek hiçbir anlaşmanın kabul edilemeyeceği belirtilen açıklamada şöyle denildi:

“Anavatan’la birlikte insan haklarına, uluslararası hukuka uygun adil ve kalıcı bir anlaşmanın olması arzumuzdur. Bu vesileyle Sayın Cumhurbaşkanımızı Cenevre’de yapacağı görüşmede, KKTC Devleti’ni en iyi şekilde temsil edip Türk milletine yakışır bir anlaşma yapmaya gidiyor olması, tarafımızdan memnuniyetle karşılanacaktır. Sayın Cumhurbaşkanımızı, Cenevre’de yapacağı görüşmelerde destekliyoruz. Görüşmelerin ucunun açık olması gayri ciddi bir hareket olup, bir takvime bağlanması gerektiğine inanıyoruz.”

Bu haber toplam 1833 defa okunmuştur
Hayaylılar, Eroğlu na destek bildirdi Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans