Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
TDP Meclis önünde eylem başlattı
04 Temmuz 2011 Pazartesi Saat 13:21

TDP Meclis önünde eylem başlattı

TDP, Meclis önünde eylem başlattı. “Hükümete, rejime, idareye karşı mücadele” çağrısı yapan TDP, eylemin her Meclis toplantısı öncesi tekrarlanacağını bildirdi.

Meclis Genel Kurulu’nun toplanma saati olan saat 10.00’da siyah bayraklar ve davullarla Meclis önüne gelen Mehmet Çakıcı önderliğindeki TDP’liler, tüm kesimlere “toplumsal mücadele” çağrısı yaptı.

TDP Genel Başkanı Mehmet Çakıcı eylem sırasında, “uyanış ve başkaldırı” için mücadele başlattıklarını söyledi.

“Halkın ezilmesine son vermek” adına her Meclis toplantısı öncesi eylemi tekrarlayacaklarını bildiren Çakıcı, sivil toplum örgütleri ve sendikaları da gezerek mücadeleye davet edeceklerini bildirdi.

KTHY, DAÜ, Saray Otel’i örnek göstererek kurumların tek tek elden gittiğini, Kıbrıs Türkü’ne ait malların “özelleştirme” adı altında “peşkeş çekildiğini” kaydeden Çakıcı, sırada Elektrik Kurumu, Telekomünikasyon Dairesi ile Koop Süt’ün olduğunu; İhtiyat Sandığı’nda da işçinin birikimine el atıldığını  söyledi.

“İSYANA DAVET”


Çakıcı, yarın sabahtan başlayarak eylül ayının sonuna kadar Sendikal Platform dahil tüm kesimlerle görüşerek, köyleri ve kentleri de ziyaret ederek “isyana davet” edeceklerini; gerekirse sine-i millet’e ve meclisi terk etmeye de hazır olduklarını kaydetti. Çakıcı, Sendikal Platform’a da grev ve eylem hazırlıklarını yapma çağrısında bulundu.

Hükümet için “kukla, emir kulu, süs” ifadelerini kullanan Çakıcı, kendi ayakları üzerinde duran ve kendi kendini yöneten bir KKTC ile kimseye muhtaç olmayan bir ekonomi hedeflediklerini ifade etti.

Çakıcı, “halkı bir araya getirene ve halkı kurtarana kadar” mücadelenin süreceğini ekledi.

Bu haber toplam 1726 defa okunmuştur
TDP Meclis önünde eylem başlattı Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans