Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Çalışma Bakanı Ünverdi Sendikaları ziyaret etti
04 Temmuz 2011 Pazartesi Saat 16:56

Çalışma Bakanı Ünverdi Sendikaları ziyaret etti

Çalışma ve Soyal Güvenlik Bakanı Şerife Ünverdi, sendikalara başlattığı ziyaretler çerçevesinde ilk olarak Hür İşçi Sendikaları Federasyonu Hür-İş’i ziyaret etti.

Ünverdi, ülkedeki sosyal güvenlik sisteminin bazı sorunlardan dolayı çökme noktasına geldiğini, bu yüzden de yeni düzenlemelere gerek duyulduğu belirterek, amacının yeni düzenlenen Sosyal Sigortalar Değişiklik Yasa Tasarısı hakkında sendikalarla görüş alışverişinde bulunmak olduğunu kaydetti.

Yasa tasarısının ivedilikle Meclis’e gönderildiğini  vurgulayan Bakan Ünverdi, ülkede yaşanan sorunların üstesinden elbiriliği ile çalışarak gelineceğine dikkat çekti.

Ünverdi, hükümet olarak çalışanların haklarını geriye götürmek gibi bir niyetlerinin olmadığını vurgulayarak, ne işverenin ne de çalışanının mağdur olmaması için çalışmalar yaptıklarını kaydetti.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek konuşmasına başlayan Hür-İş Genel Başkanı Yakup Latifoğlu, “ancak bu yola çıkıldığı zaman konuların daha uzun süre tartışılması ve tüm kesimlerin fikirinin alınması gerekliydi” dedi.

Latifoğlu, toplumun kabul etmediği hiçbir şeyin oldu bittiye getirilerek yasalaştırılamayacağını savunarak, sosyal sigortalar değişiklik yasa tasarısının bu haline kesinlikle onay vermediklerini söyledi.

Bu haber toplam 1623 defa okunmuştur
Çalışma Bakanı Ünverdi Sendikaları ziyaret etti Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans