Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Mağusa da 2 cafe 3 restoran mühürlendi!
04 Temmuz 2011 Pazartesi Saat 15:28

Mağusa da 2 cafe 3 restoran mühürlendi!

Gazimağusa Belediyesi, özellikle insan sağlığı açısından faaliyet yürüten işyerlerine düzenli olarak denetimler yapmayı sürdürüyor.

Sağlık yönünden ciddi sakıncanın olduğu kamuoyuna yansıyan bir ekmek fırınının, daha önce yapılan uyarıları yerine getirmediği gerekçesiyle mühürlendiği belirtildi.

Gazimağusa Belediyesi, zabıta ve sağlık biriminden oluşan ekipler
kent genelindeki restoran, fırın, market, cafe, kuaför, kasap, balıkçı gibi işyelerinin hijyenik koşullarını ve çalışanların sağlık kartlarını periyodik olarak kontrol ediyor.

Konuyla ilgili açıklama yapan Gazimağusa Belediye Başkanı Oktay Kayalp, gıda üretimi yapan işyerlerinin sağlık açısından gerektiği gibi olmasının son derece önemli olduğunu kaydederek, işyerlerinin sağlıklı bir şekilde hizmet vermesi için çalışmaları aralıksız sürdürdüklerini ve gıda üretimi yapan yerleri sürekli denetim altında tuttuklarını belirtti.

Kayalp, işyeri izinleri ve çalışanların sağlık kartları gibi belgelerin düzenli olarak yenilenmesinin insan sağlığının korunması için son derece önemli olduğuna da vurgu yaptı.

Kayalp, yapılan denetimlerde gerekli koşullara uygun olmayan işyerlerine uyguladıkları yaptırımların önemine dikkat çekerek, her şeyden daha fazla önem verdikleri insan sağlığına tehdit oluşturabilecek şartlara geçit vermeyeceklerinin bilinmesi gerektiğini kaydetti.

Bu haber toplam 11246 defa okunmuştur
Mağusa da 2 cafe 3 restoran mühürlendi! Haberi

YORUMLAR
future
igrenc
Ne yiyoruz ne içiyoruz bilmiyoruz. Neler neler yapıyorlar.
08 Temmuz 2011 Cuma Saat 17:01
Yoncalar
Denetim
Böyle denetimler olduktan sonra sağlıksız yerler kapatılıyor ama sağlıklı yerlerede insanlar kötü gözüyle bakabiliyor.
06 Temmuz 2011 Çarşamba Saat 19:35

DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans