Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Eski Çalışma Bakanı Tokel olmadan düzenleme yapılamadı
06 Temmuz 2011 Çarşamba Saat 05:55

Eski Çalışma Bakanı Tokel olmadan düzenleme yapılamadı

Başbakanlık, Tokel’in, bakanlığı döneminde Sosyal Güvenlik Yasa Tasarısı konusunda yaptığı yoğun çalışmalar hakkında bilgi talep etmek amacıyla Bakanlar Kurulu’na davet edildiğini açıkladı.

Açıklamada, hazırlanan yasaya ilişkin hassasiyetli yaklaşım nedeniyle bu yolun izlendiğine işaret edilerek, halef - selef bakanların Bakanlar Kurulu’na beraber bilgi vermesini, demokrasinin bir zenginliği olarak yorumlamak gerektiği kaydedildi.


Başbakanlık, bazı basın yayın kuruluşlarında, “Başbakan İrsen Küçük’ün, Sosyal Sigortalar’la ilgili yapılan düzenlemeler konusunda sorduğu sorulara yanıt alamayınca Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Şerife Ünverdi’ye öfkelendiği ve eski Bakan Türkay Tokel’in konuyla ilgili sorulara yanıt vermek üzere Bakanlar Kurulu’na çağrıldığı” şeklinde yayınlanan haberin gerçeklerle hiçbir ilişkisi olmadığını bildirdi.


Başbakanlık konuyla ilgili olarak bugün yazılı bir açıklama yaptı.


Açıklamada, konularla ilgili önceden yapılmış çalışmalara büyük değer ve önem veren Bakanlar Kurulu’nun, eski bakan Türkay Tokel’i, bakanlığı döneminde Sosyal Güvenlik Yasa Tasarısı konusunda “yaptığı çalışmalar hakkında bilgi talep etmek” amacıyla toplantıya çağırdığı belirtildi.


Açıklamada, “Hazırlanan yasaya ilişkin hassasiyetli yaklaşım nedeniyle izlenen bu yol Ünverdi’ye yönelik bir tavır olmadığı gibi, halef - selef bakanların Bakanlar Kurulu’na beraber bilgi vermesini, demokrasimizin bir zenginliği olarak yorumlamak gerekmektedir” denildi.


Açıklama, şöyle devam etti:


“Ulusal Birlik Partisi’nin değerli bir milletvekili olan Sayın Tokel’in, kendi döneminde yaptığı çalışmalar hakkında Bakanlar Kurulu’nu aydınlatmasının böyle yanlış haberlerle başka mecralara çekilmesi, ne bu konudaki çalışmalara katkısı ne de ülkemize bir yararı bulunmaktadır”.

Bu haber toplam 11281 defa okunmuştur
Eski Çalışma Bakanı Tokel olmadan düzenleme yapılamadı Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans