Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Öğretmen Akademisi 66 Mezun daha verdi
09 Temmuz 2011 Cumartesi Saat 06:39

Öğretmen Akademisi 66 Mezun daha verdi

: Atatürk Öğretmen Akademisi’nde (AÖA) mezunları diplomalarını dün gece düzenlenen törenle aldı.

AÖA’de düzenlenen törende Okul Öncesi programını tamamlayan 32 ve Sınıf Öğretmenliği programını tamamlayan 34 mezun diploma almaya hak kazandı.


Bu yıl ilk kez düzenlenen Pedagoji Sertifikası ile Orta Öğretim Alan Öğretmenliği Tesis Yüksek Lisans programlarını tamamlayanlara da sertifikaları verildi.


Törene YÖDAK Başkanı Hasan Ali Bıçak, Milli Eğitim Gençlik ve Spor Bakanlığı Müsteşarı Ali Yönel ve Dünya Eğitim Teknolojisi Araştırmaları  Konferansına katılmak için adada bulunan eğitim elemanları de katıldı. Yurt dışında bulunan Milli Eğitim Gençlik ve Spor Bakanı Dürüst ise, mesaj gönderdi.


Atatürk Öğretmen Akademisi Yönetim Kurulu Başkanı Doç. Dr. Zehra Özçınar törende yaptığı konuşmada, öğretmenlerin mesleki niteliklerini yükseltme ve öğretmenlik mesleğinin toplum içindeki saygınlığını artırma konusunda AÖA yapısı içerisinde çok önemi kazanımlar elde edildiğini söyledi.


AÖA’sinin diğer yüksek öğretim kurumları arasında önemli bir yer edindiğini kaydeden Özçınar, öğretmen adaylarına hitaben, “Kendinize ve ülkenize yararlı insan olarak yetiştirilmeniz kurumumuzun öncelikli hedefidir. Çünkü öğrencilerimizin toplumun değerlerine ve kültürüne sahip çıkan uygar insanlar olarak yetişmesini arzuluyoruz” dedi.


Akademiden alınan diplomaların beraberinde önemli sorumluluklar da getirdiğini ifade eden Özçınar, dünyada olan biteni takip ederek kendilerini  yenileme, çalışma arkadaşlarına örnek olmanın sorumluluklar arasında olduğunu kaydetti.


Özçınar mezunlara, “Yeni yaşantınızda kendinize yeni hedefler koyarak geleceğinizi planlayın, ancak hedeflerinizin gerçekçi olmasına dikkat edin. Toplumun ihtiyaçlarına uygun hedefler seçin” tavsiyelerinde bulundu.


GÜRBÜZER

Okul Öncesi Öğretmenliği Programı bölüm ve okul birincisi Ergen Gürbüzer de, öğrenmeye rehberlik eden öğretmenliğin zor bir meslek olduğunu vurguladı.

Öğretmenlerin öğrenmeye en iyi şekilde rehberlik edebilmesi için çağı yakalamış, gelişme ve yeniliklere açık,  kendini yenileyen bir yapı içerisinde olması gerektiğini kaydeden Gürbüzer, insan eğitiminde yapılan bir hatanın sadece bireylerin  eğitimini değil toplumun geleceğini de etkileyebileceğini ifade etti.


ÜRETEN

Sınıf Öğretmenliği Programı bölüm birincisi Tuğçe Üreten de, “Okuldan öğretmenlik gibi en güzel mesleklerden biri ile ayrılıyor olmak bana gurur veriyor” dedi


KESER

Dünya Eğitim Teknolojisi Araştırmaları  konferansına Türkiye’den katılan öğretim üyeleri adına konuşan Ankara Üniversitesi Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Bölüm Başkanı Prof. Dr. Hafize Keser de  mezunlara, “Lütfen noktayı koymayın, yüksek lisans ve alandaki yenilikleri takip edin” tavsiyesinde bulundu.


Bu arada, haklarında disiplin soruşturması açıldığı gerekçesiyle bazı mezunların törene katılmadığı da öğrenildi.

Bu haber toplam 11202 defa okunmuştur
Öğretmen Akademisi 66 Mezun daha verdi Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans