Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
TDP den eylemlere destek
10 Temmuz 2011 Pazar Saat 18:45

TDP den eylemlere destek

Toplumcu Demokrasi Partisi (TDP), Devrimci İşçi Sendikaları Federasyonu (Dev - İş) tarafından yarın; Kıbrıs Türk Müteahhitler Birliği tarafından ise 13 Temmuz Çarşamba günü yapılacak eylemlere destek vereceğini bildirdi.

Varoğlu, partisinin her iki eyleme aktif olarak katılacağını kaydetti.

Varoğlu, “ülkede yasa dışılık, adaletsizlik, kazanılmış hakların gasp edilmesi ve toplumsal varoluş adına yapılan her türlü eyleme” parti olarak bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da destek vermeye devam edeceklerini belirtti.


Esat Varoğlu; siyasi partiler, sendikalar ve ilgili örgütlerle istişare edilmeden, tamamen “Ben yaparım olur” mantığıyla hazırlanan ve emeklilik yaşının 60’a yükseltilmesiyle primlerin artırılması gibi unsurlar içeren Sosyal Güvenlik (Değişiklik) Yasa Tasarısı’nı bu şekliyle kabul etmelerinin mümkün olmadığını vurguladı.


Varoğlu bu nedenle tasarıya karşı Dev - İş tarafından yarın yapılacak eyleme katılarak aktif destek vereceklerini kaydetti.


“ÇARŞAMBA SİYAH BAYRAKLARLA BAŞBAKANLIK ÖNÜNDE”

TDP Genel Sekreteri Esat Varoğlu, “Müteahhitler Birliği, Esnaf ve Sanatkârlar Odası’nın da katılımı ile siyah bayraklarla ve davullarla başlatılan Toplumsal Varoluş Hareketi tarafından” 13 Temmuz Çarşamba günü Başbakanlık önünde gerçekleştirilecek eyleme de aktif destek vereceklerini açıkladı.


Varoğlu, Ulusal Birlik Partisi (UBP) Hükümeti’nin karar ve uygulamalarıyla halkına karşı “ihanet” içinde olduğunu ileri sürerek, hükümetin bir an önce durdurulması gerektiğini savundu.


“Siyasi partiler, birçok sendika ve sivil toplum örgütünün ayrıcalıklarını bir kenara bırakarak siyah bayraklarla Toplumsal Varoluş Hareketi başlattığı” görüşünü belirten Varoğlu, birçok örgütle sendikanın da bu oluşuma katılmaya hazır olduğunu ileri sürdü.

Varoğlu, yaşanan tüm gelişmelere karşın toplum olarak var olmak adına tüm kesimlerin işbirliği, güç birliği içerisinde hareket etmesinin önemli olduğunu ifade ederek, tüm örgütlerle halkı siyah bayraklarla Çarşamba günü Başbakanlık önünde yapılacak eyleme davet etti.

Bu haber toplam 1834 defa okunmuştur
TDP den eylemlere destek Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans