Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Kadın Seks, Erkek İlgi İstiyor
12 Temmuz 2011 Salı Saat 13:12

Kadın Seks, Erkek İlgi İstiyor

Yapılan bir araştırma, erkeklerin uzun dönemli bir ilişkide mutlu olmak için sarılıp sarmalanmaya kadınlardan daha fazla ihtiyaç duyduğunu ortaya koydu.

Araştırmaya göre, aynı süreçte kadınlar seksi tercih ediyor. Araştırmanın sonuçları ilginç. Zira, uzun süreli ilişkilerde, normalde kadınların daha fazla önem verdiği düşünülen sarılmalar ve öpüşmelerin etkisinin zaman geçtikçe erkekler için daha önemli hale geldiğini ortaya koyuyor. Buna göre, yaklaşık 15 yıllık bir ilişkide, kadınlar için seks daha tercih edilir bir hale geliyor.


Araştırma, farklı ülkelerden 1 yıl ila 51 yıl arasında ilişkileri bulunan 1000'i aşkın çift arasında yapıldı. Katılımcı çiftlerin yarısı, en az 25 yıldır birlikteydi. Yaşları 40-70 arasındaki katılımcılara, son bir ayda kaç kez öpüştükleri, sarıldıkları ve seks yaptıkları soruları yöneltildi. İlişkideki ve cinsel yaşamda mutluluklarının dereceleri soruldu.


Sık sık öpüşen ve sarılan erkekler, partnerlerinden bu derece ilgi görmeyen erkeklerden ortalama üç kat daha mutlu olduğu belirlendi. Kadınlar ise bu tür ilgi gösterilerinin mutlu olup olmamaları üzerinde etkisinin çok az olduğunu belirtti. Hem erkekler hem de kadınlar ilişkiler uzun sürdükçee cinsel hayatlarının geliştiğini ifade etti.

KRİTİK 15 YIL
Araştırmaya göre ilişkinin ilk 15 yılında kadınlar erkeklere göre cinsel anlamda daha az tatmin oluyor. Ancak 15 yıldan sonra tatmin düzeyleri başlangıca göre yüzde 20 artıyor.


Araştırmacı ekibin başındaki Julia Heiman'a göre, bunun yaşın ilerlemsiyle beklentilerin değişmesine ve çocukların büyümesi sonucu baskıların azalmasına bağlıyor.
Araştırma sonuçlarının beklenenden farklı olduğunu belirten Heiman, erkeklerde mutluluk söz konusu olduğunda sarılmaların, öpüşmelerin daha kadınlar için olduğundan daha önemli hale geldiğini söylüyor.

Bu haber toplam 12613 defa okunmuştur
Kadın Seks, Erkek İlgi İstiyor Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans