Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Eski Öğrencilerin yüzde 80 kayıt yaptırdı
14 Temmuz 2011 Perşembe Saat 20:32

Eski Öğrencilerin yüzde 80 kayıt yaptırdı

Doğa Koleji Yurtdışı Okullar ve Uluslararası İlişkiler Koordinatörü Okan Dilik, 6 Temmuz itibarıyla resmi olarak başladıkları öğrenci kayıtlarında DAİ ve DAK öğrencilerinin yüzde 80 oranında kayıt yaptırdığını bildirdi.

6 – 12 Temmuz tarihleri arasında mevcut öğrenci kayıtlarının yenilemesini yaptıklarını ve 12 Temmuz tarihi itibarı ile de okullara dışarıdan yeni kayıt yaptıracak olan öğrencileri kabul etmeye başladıklarını  belirten Dilik, dışarıdan okul kaydı için başvuran veli sayısından da memnun olduklarını ve yakın zamanda bazı sınıfları sınırlı kontenjanlar nedeniyle  kapatmak durumunda kalacaklarını belirtti.


Dilik, halkın kayıtlara gösterdiği yoğun ilgiye teşekkür etti.


“MAHKEMEYE GİTMEYİZ DEMEDİK”

Doğa Koleji Yurtdışı Okullar ve Uluslararası İlişkiler Koordinatörü Dilik son dönemde gazetelerde yer alan bazı haberlerden son derece rahatsızlık duyduklarını da belirterek,  “Mahkemeye gitmeyeceğiz, kanunları tanımıyoruz gibi bir açıklama kesinlikle yapmadık” dedi.

Bu yazılanları spekülasyon olarak değerlendiren Dilik, “Doğa Koleji olarak Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin yasalarına ve mahkemeler tarafından kendilerine gelen ‘eğer İsterlerse’ katılma bildirimini büyük bir dikkat, özen ve yasalara her zamanki saygıları gereği  üstlerine düşeni taraf olmadan yerine getireceklerinden kimsenin şüpsinin olmaması gerektiğini” vurguladı.


ÖĞRETMEN ATAMALARI

Son dönemde önemle üzerinde durdukları diğer bir konunun da öğretmen alımları konusu olduğunu belirten Dilik , D.A.Doğa Koleji olarak 2011 – 2012 akademik yılı eğitim öğretim faaliyetlerini yürütecek personel konusunda büyük titizlik göstererek çalışmalarını tamamlamak üzere olduklarını kaydetti.

Dilik, kadrolarında öncelikli olarak DAİ ve DAK öğretim üyelerine yer verdiklerini ve bu sürecin sonunda yeni yıla ait öğretmen anlaşmalarını tamamlamak üzere olduklarını da belirtti.


IGCSE, AS VE A LEVEL

Dilik, halk arasında bazı odakların sürekli olarak dile getirdiği IGCSE, AS ve A Level standartlarındaki eğitimlerinin aynı şekilde bu güne kadar olduğu gibi başarı ile devam edeceğini ifade etti.

Bu konuya öncelik verdiklerini, yapılması gerekli olan tüm işlemlere hızla devam edildiğini anlatan Dilik, bu konudaki en önemli adımlardan biri olan Sınav Merkezi olma konusunda bugün British Council Kıbrıs Direktörü Heather Forbes ve Seda Selçuk Tanova ile olumlu görüşme yaptıklarını belirtti.

Dilik, görüşme sonucunda bu sistemlerin ( IGCSE – A LEVEL – AS LEVEL )  başta Gazimağusa olmak üzere ve çevresi için sınav merkezi olma hakkının Doğa Koleji’ne verilmesi için ilgili ve yetkililer tarafından hiçbir resmi sorunun  olmadığının belirtildiği, birkaç gün içerisinde de resmi iznin kendilerine yazılı olarak bildirileceğini vurguladı.

Bu haber toplam 11788 defa okunmuştur
Eski Öğrencilerin yüzde 80 kayıt yaptırdı Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans