Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Erdoğan ın ilk ziyareti Kktc
17 Temmuz 2011 Pazar Saat 12:01

Erdoğan ın ilk ziyareti Kktc

Tc Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan, 61. Hükümetin kurulmasının ardından ilk yurt dışı ziyaretini Kktcye gerçekleştirecek.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, 61. Hükümetin kurulmasının ardından ilk yurt dışı ziyaretini Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC)'ne gerçekleştirecek.

Erdoğan, Kıbrıs Barış Harekâtı'nın 37. yıldönümü çerçevesinde düzenlenecek olan Barış ve Özgürlük Bayramı törenleri vesilesiyle 19-20 Temmuz 2011 tarihlerinde KKTC'yi ziyaret edecek. .

Erdoğan, ziyareti çerçevesinde, KKTC Cumhurbaşkanı Dr. Derviş Eroğlu, Başbakan İrsen Küçük ve diğer üst düzey yetkililerle görüşmeler gerçekleştirecek.


Başbakan Erdoğan'ın ziyareti, Kıbrıs'ta üç yıldır devam eden BM müzakere sürecinin nihai aşamasına girildiği bir dönemde gerçekleşmesi açısından önemli bulunuyor. Erdoğan'ın ziyaretinde, Türkiye'nin ve Kıbrıs Türk tarafının, Kıbrıs'ta adil ve kalıcı bir uzlaşıya varılabilmesi ve Ada'da olduğu kadar tüm Doğu Akdeniz'de de güvenlik, istikrar, işbirliği ve refaha katkıda bulunulabilecek bir çözüme ulaşılabilmesi yönündeki iradelerinin nasıl hayata geçirilebileceğinin ve mevcut fırsat penceresinin nasıl değerlendirilebileceğinin ele alınmasına imkân tanıyacağı kaydedildi.

Başbakan Erdoğan, ziyaret çerçevesinde çeşitli açılış törenlerine de katılacak. Erdoğan'ın ziyaret sırasında, sürdürülmekte olan ve gerçekleştirilmesi planlanan yeni büyük çaplı projelerin de gerçekleştirilmesi planlanıyor. Türkiye'nin, KKTC'nin ve Kıbrıs Türk halkının gelişip güçlenmesi ve ekonomik açıdan üstün ve rekabet edebilir bir noktaya gelmesi için her türlü katkıyı sağlamaya devam edileceği belirtildi.

Bu haber toplam 11738 defa okunmuştur
Erdoğan ın ilk ziyareti Kktc Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans