Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Akdağ Kktc’De
16 Mayıs 2018 Çarşamba Saat 11:09

Akdağ Kktc’De

Dün akşam KKTC’ye gelen Türkiye Başbakan Yardımcısı Recep Akdağ temaslarına bugün başlıyor. Gelişinin ardından açıklamalarda bulunan Akdağ, İsrail’in Filistin’e yönelik Gazze’deki saldırılarını bir kez daha kınadı. İsrail

Dün akşam KKTC’ye gelen Türkiye Başbakan Yardımcısı Recep Akdağ temaslarına bugün başlıyor.

Gelişinin ardından açıklamalarda bulunan Akdağ, İsrail’in Filistin’e yönelik Gazze’deki saldırılarını bir kez daha kınadı.

İsrail’in, ABD’yi de arkasına alarak, büyük zorbalık yaptığını kaydeden Akdağ, İsrail’in bu tutumunun ilk olmadığını söyledi.

Akdağ, Ramazan’a girileceği bu günlerde 60 civarı şehit verildiğini ve 2 binden fazla da yaralı olduğunu dile getirerek, “İsrail’in bu zulmu yeni değil” dedi.Akdağ, dünya buna dur demedikçe, bu ülkelerin bu tavırlarına devam edeceğini de söyledi.

Acil Durumlardan Sorumlu Başbakan Yardımcısı olarak kendisinin insani yardımlara odaklandığını anlatan Akdağ, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım’ın talimatlarıyla yaralıların Türkiye’ye götürülmesi için uğraş verdiklerini belirtti.

Akdağ, AFAD, Genel Kurmay ve Sağlık Bakanlığı’nın yaralıların getirilmesi için hazır bir şekilde beklediğini de kaydederek, İsrail ve Mısır’ın yardım için uçakların inişine izin vermediğini söyledi.

Akdağ, “Diplomatik çabalarımız sürüyor. Ben Dünya Sağlık Örgütü Başkanı’ndan da destek istedim. Dışişleri Bakanlığımız da diplomatik çabalarını sürdürüyor. Sonuçlanmasını bekliyoruz. En azından insanlıklarını tamamen kaybetmedilerse yaralıların Türkiye’ye götürülmesine fırsat tanırlar” dedi.

Akdağ, hür dünyaya da bu zulüme dur deme çağrısı yaptı.Kıbrıs İşlerinden de Sorumlu, Türkiye Başbakan Yardımcısı Recep Akdağ, Kıbrıs Vakıflar İdaresi’nin organize ettiği bu yılki ilk iftar yemeğine katılacak.

İftar yemeği programı Lefkoşa Selimiye Camii Meydanı’nda gerçekleştirilecek.
Devlet ve hükümet yetkilileri ile de bugün bir araya gelecek Akdağ, saat 10.00’da Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, 10.30’da da Başbakan Tufan Erhürman tarafından kabul edilecek.
Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Kudert Özersay’ı da saat 11.00’de ziyaret edecek olan Akdağ, saat 23.00’te de Ankara’ya gitmek amacıyla KKTC’den ayrılacak.

Bu haber toplam 1140 defa okunmuştur
Akdağ Kktc’De Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2015 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans