Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
19 Mayıs Atatürk’Ü Anma Gençlik Ve Spor Bayramı Etkinliklerle Kutlanıyor
16 Mayıs 2018 Çarşamba Saat 11:09

19 Mayıs Atatürk’Ü Anma Gençlik Ve Spor Bayramı Etkinliklerle Kutlanıyor

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı, KKTC genelinde etkinliklerle kutlanıyor. Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığı, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle “Atam İzindeyiz” anlayışı ile etkinlikler ge

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı, KKTC genelinde etkinliklerle kutlanıyor.

Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığı, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle “Atam İzindeyiz” anlayışı ile etkinlikler gerçekleştiriyor.

Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre etkinlikler 19 Mayıs Pazar günü sona erecek.Etkinlikler kapsamında bugün “Atam Işığında Eğlenerek Spor Yapıyoruz” etkinliği Atila Topaloğlu Sahası’nda yapılacak. Gün içerisinde KKTC’deki tüm bölgelerde çocuk onkoloji servisine bağış toplanacak.

Saat 10.00’ da TMK’da, Cumhurbaşkanlığı Temiz Düşün Etkinlikleri çerçevesince bu hafta için ortak yapılan “Atam Işığında Çevremizi Konuşuyoruz” söyleşisi yer alacak.Söyleşiye, Türkiye’nin en popüler çevre biyologlarından olan, 30’dan fazla kitabı olan, 40 bin sayfadan fazla bilimsel yazıya imza atmış Prof. Dr. Ali Demirsoy ve AKUT kurucusu Ali Nasuh Mahruki de katılacak.

Ali Nasuh Mahruki bugün saat 15.30’da “Atam Işığında Geleceğe Tırmanıyoruz” dağcılık etkinliğinde Bufavento kalesine yapılacak yürüyüşe de katılarak gençlere öncülük edecek.

Dereboyu’nda saat 19.30’da gerçekleştirilecek “Mor ve Ötesi” konseriyle etkinlikler son bulacak.

Bu haber toplam 1106 defa okunmuştur
19 Mayıs Atatürk’Ü Anma Gençlik Ve Spor Bayramı Etkinliklerle Kutlanıyor Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2015 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans