Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Erdoğan, Talat ile görüştü
20 Temmuz 2011 Çarşamba Saat 11:36

Erdoğan, Talat ile görüştü

20 Temmuz Barış ve Özgürlük Bayramı kutlamalarına katılmak üzere adada bulunan Türkiye Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan ve beraberindeki bakanlar, 2. Cumhurbaşkanı Mehmet Ali Talat’ı ziyaret etti.

Talat’ın Köşklüçiftlik bölgesindeki ofisinde yer alan görüşme bir saat sürdü. Görüşmeye Kıbrıs İşlerinden Sorumlu Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, AB Bakanı Egemen Bağış, Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu ve Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz da katıldı.


Görüşme öncesinde basının görüntü almasına izin verilmez ve açıklama yapılmazken, görüşmenin ardından Talat ve Erdoğan ofis çıkışında el sıkışarak basına poz verdi.


Erdoğan’ın Talat’ı ziyareti nedeniyle bölgede geniş güvenlik önlemleri alındı. Konuk heyeti 2. Cumhurbaşkanı Talat, eşi Oya Talat’la birlikte kapıda karşıladı.


Görüşmenin ardından basına konuşan 2. Cumhurbaşkanı Talat, Türkiye Başbakanı Erdoğan’la görüşmesinde çeşitli konularda değerlendirmeler yaptıklarını belirterek, cumhurbaşkanlığı döneminde Erdoğan’la çok yakın mesaisi olduğunu hatırlattı.


Talat, gerek 2008’de başlayan yeni müzakere sürecinde gerekse 2004’teki referandum sürecinde çok yakınilişkileri olduğunu ifade ederek, “Dolayısıyla hem Kıbrıs sorununu hem ülkedeki durumu değerlendirdik. Ben kendi görüşlerimi aktardım, tabi ki onun görüşlerini de dinledim. Yararlı bir görüşme oldu. Sonuçta uygulamaya dönük bir görüşme değildi, görüş alışverişiydi” dedi.

2. Cumhurbaşkanı Talat, görüşmenin planlanandan daha uzun sürmesiyle ilgili soruya karşılık, uzamasının özel bir nedeni olmadığını, konuların birbirini açtığını ifade etti.

Bu haber toplam 1826 defa okunmuştur
Erdoğan, Talat ile görüştü Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans