Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Almanya Erdoğan ın Kıbrıs açıklamalarını değerlendirdi
20 Temmuz 2011 Çarşamba Saat 18:08

Almanya Erdoğan ın Kıbrıs açıklamalarını değerlendirdi

Almanya Dışişleri Bakanlığı sözcüsü Andreas Peschke, Türkiye ile AB arasında yapılan üyelik müzakerelerinin anlaşmaya varıldığı gibi devam etmesini istediklerini söyledi.

Peschke, başkent Berlin'de hükümet ve bakanlık sözcülerinin katıldığı olağan basın toplantısında bir gazetecinin, "Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Kıbrıs konusundaki tehdidini Alman hükümeti nasıl karşıladı" şeklindeki sorusuna, bireysel yapılan sözleri yorumlamadıklarını belirterek, "Biz Türkiye ile AB arasında yapılan üyelik müzakerelerinin anlaşmaya varıldığı gibi sürmesini istiyoruz" dedi.


Kıbrıs'ta şu anki durumun kendileri için memnun edici olmadığını ifade eden Peschke, Türkiye'nin, Kıbrıs'taki iki halk grubunun doğrudan yaptığı görüşmelerinin 2011 yılında başarılı sonuçlanması için çaba göstereceği yönündeki açıklamasından memnuniyet duyduklarını kaydetti.


Alman hükümet sözcüsü Steffen Seifert de Kıbrıs'ın güney kesiminde bir askeri üste patlama olduğunu hatırlattı ve bu patlama sonucunda Kuzey Kıbrıs'ın, adanın Güney tarafına enerji vermeye hazır olduğunu ifade ettiğini, bu tutumun doğrudan yapılan görüşmeler için umut veren olumlu bir sinyal olduğunu belirtti.

Bu haber toplam 12994 defa okunmuştur
Almanya Erdoğan ın Kıbrıs açıklamalarını değerlendirdi Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans