Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
ÖRP Yeniden yapılanma kararı aldı
24 Temmuz 2011 Pazar Saat 12:31

ÖRP Yeniden yapılanma kararı aldı

ÖRP “yeniden yapılanma” kararı aldı. Bu konuda proje hazırladığını ve Mart 2012’de kurultay toplayacağını bildiren ÖRP, “Türkiye’nin her konudaki yaklaşımıyla tam uyum içinde olduğunu” da bildirdi.

ÖRP Genel Başkanı Turgay Avcı tarafından yapılan açıklamada, Parti Merkez Yürütme Kurulu’nun, Türkiye Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüşmenin ardından değerlendirme yapmak üzere toplandığı bildirildi.


Merkez Yürütme Kurulu’nun parti kurultayının 17 Mart 2012’de  toplanması yönünde karar aldığını ve kurultay öncesi çalışma planının belirlendiğini bildiren Avcı, bu çerçevede ÖRP'nin yeni dönemde daha aktif rol alması ve yeni projelerle ülkenin yeniden yapılandırılmasına katkı koymak amacıyla Yeniden Yapılanma Projesi hazırlanacağını belirtti. Avcı, proje uyarınca MYK'nın yeniden yapılandırılacağını, örgüt çalışmalarının hızlandırılacağını, köy ve mahalle ziyaretlerinin arttırılacağını kaydetti.


MYK toplantısında, Türkiye Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 20 Temmuz kutlamaları için adaya yaptığı ziyareti “çok yararlı ve iki ülke ilişkilerini daha da geliştirici önemli bir adım” olarak değerlendirdiklerini vurgulayan Avcı, Erdoğan’ın ziyaret öncesi ve ziyaret süresince yaptığı açıklamaları da “Anavatan’ın KKTC'ye verdiği değer  ve önemin göstergesi” olarak niteledi.


Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile yaptığı görüşmede, dış politika ve KKTC ekonomisinin yeniden yapılandırılmasına ilişkin projelerin ele alındığını belirten Avcı, “ÖRP ile Türkiye hükümetinin politikalarının tam olarak örtüştüğünün” kaydetti.


Avcı: “Erdoğan ile yapılan görüşmede tam bir uyum ve işbirliği içinde olunduğu, Anavatan’ın bütün yaklaşımlarının ÖRP politikaları ile tam olarak uyuştuğu görülmüştür” dedi

Bu haber toplam 1652 defa okunmuştur
ÖRP Yeniden yapılanma kararı aldı Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans