Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Tel-Sen, Anayasa mahkemesine gidiyor
27 Temmuz 2011 Çarşamba Saat 22:13

Tel-Sen, Anayasa mahkemesine gidiyor

TEL-SEN, Bayındırlık Ulaştırma Bakanlığı’na verdiği “şirket kurma ve Telekomünikasyon Dairesi’nin mevcut altyapısını bu şirkete aktarma” yetkisinin iptali için Anayasa Mahkemesi’ne başvurmaya hazırlanıyor.

Telekomünikasyon Dairesi’nin özelleştirilmesine, şirketleştirilmesine ya da bunların hazırlayıcısı olacak herhangi bir adımın atılmasına izin vermeyeceklerini yineledi.

Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanlığı’na, Bakanlar Kurulu tarafından verilmiş olan yetkinin  “Telekomünikasyon Dairesi’nin içini tamamen boşaltmak, özelleştirmek ve daireyi ortadan kaldırma” amacını taşıdığını ileri süren Soysan, şunları kaydetti:

“Hiç kimse bizden Telekomünikasyon Dairesinin yok olmasına seyirci kalmamızı istemesin, beklemesin. Buna asla müsaade etmeyeceğiz... Bu bağlamda Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanlığı’na Bakanlar Kurulu tarafından verilen yetkinin hiçbir yasal dayanağı olmaması nedeniyle Anayasa Mahkemesi’ne gerekli başvurunun yapılması için Yönetim Kurulu kararı alınmış, sendikamızın hukukçularına gerekli talimat verilmiştir. Kararın iptali için Anayasa Mahkemesi’ne başvuruyoruz.”

Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanlığı’na verdikleri “Nasıl bir Telekomünikasyon İdaresi olmalı” başlıklı taslak çalışmanın çerçeve olarak kabul görmesi halinde Tel-Sen’in detaylandırma çalışmasına katılmaya hazır olduğunu da belirten Soysan, “Bu konuda her türlü katkıyı vermeye hazırız ancak bunun süresi de daha önceki açıklamalarda belirttiğimiz gibi bu ayın sonuna kadardır. Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanlığı tarafından ortaya böyle bir sonucun konulacağını ümit etmekteyiz.  Ancak bilinmesini de isteriz ki beklediğimiz sonuç çıkmazsa askıdaki kararımızı yürürlüğe koyacak Ağustos ayının ilk günlerinden itibaren Telekomünikasyon Dairesi çalışanları süresiz greve gidecektir” diye ekledi.

Bu haber toplam 11024 defa okunmuştur
Tel-Sen, Anayasa mahkemesine gidiyor Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans