Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Bulutoğluları, Tatar a hodri meydan
29 Ağustos 2011 Pazartesi Saat 12:02

Bulutoğluları, Tatar a hodri meydan

Benim politikaya girdikten sonra nereden nereye geldiğimi herkes bilmektedir.

Ama Sayın Tatar’ın politikaya girdikten sonra kendi işyerlerinin nereden nereye geldiği de açıkça ortadadır

Maliye Bakanı Ersin Tatar ile Lefkoşa Türk Belediyesi Başkanı Cemal Bulutoğluları arasındaki kriz giderek artıyor. Tatar’ın, Cemal Bulutoğluları’nı, “Kişisek sorunları var” diye eleştirmesine Bulutoğluları’ndan çok sert tepki geldi. Bulutoğluları, Tatar’ın “sin da gulle geçsin” mantığında hareket ettiğini ileri sürdü. İşte Bulutoğluları’nın açıklamalarının ana hatları;

“TATAR, HERKESİ BAŞARISIZLIĞINA ORTAK ETMEYE ÇALIŞIYOR”: “Dün yaptığı açıklamaya kendi adını bile koymaya cesaret edemeyen ve sözde Maliye Bakanlığı’nın açıklaması diye şahsımı eleştiren Maliye Bakanı Sayın Ersin Tatar, izlediği bu yöntemle kendisi hakkında yaptığım eleştirilerin ne kadar doğru olduğunu ispatlamıştır. Sayın Tatar, ciddi bir ülke meselesini ve halkın sorunlarını elinin tersi ile iterken, konuyu şahsıma indirgeyerek sorunlardan kaçmaya çalışmaktadır. Bunu yaparken de her zaman olduğu gibi canla başla çalışan diğer bakan arkadaşlarımızı da başarısızlığına ortak etmeye çalışmaktadır.

“AYRILIKÇI EKONOMİ POLİTİKASI UYGULUYOR”: Türkiye Hükümeti’nin uyguladığı ve başarıya ulaştığı ekonomik modeli uygulamayı beceremeyen Sayın Tatar, ayrılıkçı bir ekonomi politikası güderek, hükümeti halkın nazarında zor duruma itmeye başlamıştır. Göreve geldiği günden itibaren halkın yararına herhangi bir düzenleme yapmayan, hiçbir yatırımın altına imza atamayan Maliye Bakanı, alması gereken ivedi ekonomik tedbirleri de almayarak, ülke ekonomisini darboğazın eşiğine getirmiştir. Gelinen süreçte Sayın Tatar’ın ekonomideki durum karşısındaki umursamaz tavrı partimizi zor duruma sokmuş, bu da partim içerisinde kendisine karşı ciddi tepki uyandırmaya başlamıştır. Bu tepkilerden kurtulmak için mesai yapmak yerine kapı kapı gezmekte, buna rağmen halktan gerekli desteği bulamamaktadır.

“TATAR’IN YANLIŞ UYGULAMALARI NETİCESİNDE BİRÇOK İŞADAMI ÇEK YASAĞINA GİREREK İFLAS ETTİ”: Sanayiciler şu anda infilak etmeye hazır bomba gibidir. Çiftçiler süt ve tahıl paraları ödenmediği için grev yaptılar, çünkü Maliye Bakanlığı ödemelerini yapmadı. Müteahhitlere bakın, paralarını gününde almıyor, çünkü TC yardım heyeti parayı Maliye Bakanlığı’na aktarıyor, maliye bu parayı kullanıp müteahhitleri ödemiyor. Esnaf kan ağlıyor, siftah yapmadan kepenk kapatıyor. İşadamımız da bankalarda kolaylık göremediği için yatırım yapamıyor. Yıllarca yanlarında çalıştırdığı insanları durdurmamak için kara kara düşünüyor. Kısaca özel sektör tamamen yok olmanın eşiğine gelmiştir. Türkiye Cumhuriyeti ekonomik kriz dönemlerinde paket yasalar çıkartarak halkı rahatlatma yoluna gitti. Aynı şekilde eski UBP hükümetleri döneminde yapıldığı gibi sabit faiz uygulamasına gidilerek ekonomiye canlılık getirildi. Ancak Sayın Tatar’ın ekonomi anlayışı “sin da gulle geçsin” şeklindedir ve bu yüzden ülkede ciddi mali sıkıntılar yaşanmış ve çek yasağına düşen işadamlarının birçoğu iflas etmiştir. Tatar’ın yanlış uygulamaları neticesinde birçok işadamı da cezaevine düşmüştür.

“LTB DİMDİK AYAKTADIR”: LTB ve diğer belediyeler her zaman olduğu gibi dimdik ayaktadır. LTB bu bayram her personele yaklaşık bir asgari ücret kadar bayramlık, ek mesai, doğum yardımı, sağlık parası gibi ödeneklerini, yani kısacası sendikal haklarını ödemiştir. Bayramdan sonra da maaşlarını ödeyecektir. Bu uygulamamamız her yıl sendikamızla yapılan anlaşma gereğidir. Sayın Tatar belediyelerin kime ne ödediğini, nerden ne borçlandığını araştırmak yerine kendi işlerine baksın. Kendisi 51/95 sayılı Belediyeler Yasası gereğince Ağustos ayının 15’inde belediyelere katkı payını yatırmakla mükelleftir. Bu bir yasal zorunluluktur. Ancak Sayın Tatar bugün olmasına rağmen halen daha belediyelerin katkı payını yatırmamıştır. Sayın Tatar üstüne üstlük arife günü paraların banka yolu ile hesaplarımıza aktarılacağını söylüyor. Ancak 2–3 saat çalışıldığı göz önünde bulundurulduğunda ve bu işlemin de her zaman 3–4 saati bulduğu düşünüldüğünde biz ne vakit bu parayı alıp, ne vakit personelimize ödeme yapacağız. Sayın Tatar’ın bu yaptığı Ramazan Bayramı öncesinde çalışanlara yapmış olduğu en büyük günahtır. Ben bunun yorumunu çalışanlarımıza ve halkımıza bırakıyorum. Bir Maliye Bakanı belediyelere karşı savaş açamaz. Onu bildiği için olayları şahsıma döndürmüştür. Yorumu değerli halkımıza bırakıyorum.

“İSTEDİĞİ TELEVİZYONDA HALKIN HUZURUNDA TEKE TEK TARTIŞMAYA HAZIRIM. HODRİ MEYDAN”: Benim politikaya girdikten sonra nereden nereye geldiğimi herkes bilmektedir. Ama Sayın Tatar’ın politikaya girdikten sonra kendi işyerlerinin nereden nereye geldiği de açıkça ortadadır. Bu anlamda kendisi ile ister kendi televizyon kanalında, isterse de bir başka televizyon kanalında halkın huzurunda özel işlerimizi konuşmaya ve tartışmaya hazırım. Buna ek olarak Ramazan Bayramı sonrasında şahsi meselem konusunda bir basın açıklaması yapacağım. Haklı olduğum bir konuda 7 yıldır yaşadığım mağduriyeti ve daha sonra kazandığım davanın nasıl Sayın Ersin Tatar tarafından bozulmak için uğraşıldığını tüm kamuoyuna açıklayacağım.”

Bu haber toplam 1735 defa okunmuştur
Bulutoğluları, Tatar a hodri meydan Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans