Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Liderler Görüşmesi yine sonuçsuz!
02 Eylül 2011 Cuma Saat 17:49

Liderler Görüşmesi yine sonuçsuz!

Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu, yoğunlaştırılmış müzakerelerde bugün görüştükleri toprak konusundaki bazı teknik konuların teknik heyet tarafından ele alınıp kendileri için bir rapor hazırlanacağını söyledi.

Eroğlu, Rum Yönetimi Başkanı Dimitris Hristofyas’la görüşmesinden dönüşünde Cumhurbaşkanlığı’nda yaptığı açıklamada, toprak konusunda bazı teknik konuların, teknik heyetler tarafından görüşülmesi gereği üzerinde durduklarını ve Pazartesi günü saat 15.00’te iki özel temsilci başkanlığında teknik heyetin toplanacağını açıkladı.

Teknik heyetin toprak konusunu görüşüp değerlendirip bir rapor hazırlaması için görev verildiğini kaydeden Cumhurbaşkanı Eroğlu, “Bugün erken dönüşümüzün nedeni bu” diye konuştu.

SALI GÜNÜ MÜLKİYET

Önümüzdeki Salı günü mülkiyet konusuna başlayacaklarını da ifade eden Cumhurbaşkanı Eroğlu, BM Genel Sekreteri’nin üçlü görüşme davetiyle ilgili daha net bilgi olup olmadığı sorusuna karşılık, “Ekim sonu New York’a yakın bir yerde üçlü görüşme olacak” dedi.

BM Genel Sekreteri’nin Kıbrıs Özel Danışmanı Alexander Downer’ın Ekim görüşmesiyle ilgili basındaki bazı haberlerin gerçeği yansıtmadığını açıkladığını kaydeden Cumhurbaşkanı Eroğlu, Cenevre’de yaptıkları gibi bu kez New York yakınlarında üçlü bir görüşme yapacaklarını; müzakerelere 21 Ekim’e kadar devam edeceklerini ifade etti.

Cumhurbaşkanı Eroğlu, o güne kadar bazı konuları bağlamış olacaklarını, bağlayamadıkları içinse, Genel Sekreter’le birlikte bir gayret daha sarf etmeleri gerekeceğini söyledi.

Bu haber toplam 1571 defa okunmuştur
Liderler Görüşmesi yine sonuçsuz! Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans