Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Meclis 12 Eylül de toplanıyor
05 Eylül 2011 Pazartesi Saat 21:25

Meclis 12 Eylül de toplanıyor

Cumhuriyet Meclisi Genel Kurulu, kısaltılmış yaz tatilini haftaya tamamlayacak ve 12 Eylül Pazartesi günü toplanacak. Yeni yasama yılı ise 3 Ekim Pazartesi günü resmi törenle başlayacak.

Meclis Genel Kurulu’nda yeni yasama dönemi hazırlıkları başlarken, komiteler de çalışmalarını hızlandırdı.

Ekonomi Maliye Bütçe ve Plan Komitesi yarın, Hukuk ve Siyasi İşler Komitesi ise çarşamba günü toplanarak gündemlerindeki yasa tasarılarını görüşmeye devam edecek.

Ekonomi Maliye Bütçe ve Plan Komitesi yarın saat 10.00’da yapacağı toplantıda, ivediliği bulunan “Yenilenebilir Enerji Yasa Tasarısı”nı görüşmeye devam edecek.

TAK muhabirinin Komite Başkanı UBP Güzelyurt Milletvekili Mutlu Atasayan’dan aldığı bilgiye göre, tatil öncesi toplantısında üniversitelerdeki öğretim görevlilerinden de tasarıyla ilgili görüş alan komite, yarın bu görüşleri değerlendirerek tasarıya son şeklini vermeyi amaçlıyor.

POLİÇELER YASASI’NA DEĞİŞİKLİK ÖNERİLERİ

Hukuk ve Siyasi İşler Komitesi’nin çarşamba günkü toplantısının gündeminde ise, iki tane Poliçeler (Değişiklik)Yasa Önerisi bulunuyor.

TAK muhabirinin Komite Başkanı UBP Girne Milletvekili Mehmet Tancer’den aldığı bilgiye göre, iki yasa önerisi birleştirilerek görüşülecek.

Meclis Başkanı Hasan Bozer tarafından sunulan ilk yasa önerisinde, Poliçeler Yasası’ndaki şirket direktörlerinin yazdıkları çeklerden sorumlu olmasını düzenleyen bir değişiklik öngörülüyor.

Komite Başkanı UBP Girne Milletvekili Mehmet Tancer’e ait diğer öneri ise, kayıt dışı ekonominin önlenmesi amacıyla hamiline çek yazımının kaldırılmasını düzenliyor.

Bu haber toplam 1615 defa okunmuştur
Meclis 12 Eylül de toplanıyor Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans