Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
CTPden istihdamlara tepki
06 Eylül 2011 Salı Saat 23:18

CTPden istihdamlara tepki

Cumhuriyetçi Türk Partisi Birleşik Güçler Genel Başkanı Özkan Yorgancıoğlu UBP hükümeti tarafından yapılan partizanlıklar ve yasadışılıklara tepki gösterdi.

Yorgancıoğlu'nun açıklaması şöyle:


UBP Hükümetinin yasa tanımaz ve halkımızın adalet duygusunu derinden sarsan partizan tutumu artık ifrata kaçmış bulunmaktadır. Her fırsatta devleti yüceltmekten dem vuran ancak icraatlarıyla temellerinden dinamitleyen UBP’nin son istihdam ve terfi girişimleri, hiçbir yasa ve ahlaki temele dayandırılamaz. Demokratik hukuk devleti ilkesini ayağının altına paspas yapıp üzerine başmaktan çekinmeyen bu hükümetin, bütün yasa dışı icraatlarının yasal olarak hesabını vermesi, bizler için kaçınılmaz ve ertelenemez bir zorunluluktur.


Bağımsızlığıyla kamu vicdanında haklı olarak başköşede duran ender kurumlarımızdan olan Kamu Hizmet Komisyonu’nu dahi, siyasi ihtiraslarına kurban eden bu anlayışın, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti yurttaşları arasında fark gözetmeden hizmet verme yükümlülüğünü yerine getirmesi mümkün değildir. Yarattıkları adil olmayan ve çarpık bu yapının bir kartopu gibi büyüyerek kendi üstlerine döneceği ve kendilerinin bu enkazın altında kalacağı günler yakındır.


Hükümetin varlığını sürdürebilmek amacıyla, UBP önde gelenlerinin en yakınlarını devletin arka kapısından istihdam etmesi, ya da hileli sınavlarla terfi ettirme gayreti sergilemesi, bir tesadüf olamaz. Bunu tesadüfî bir durum olarak göstermeye çalışanlar, aslında halkımızla dalga geçtiğini zannetmektedir. Oysa halkımız, her şeyin farkındadır. Rastlantıymış gibi gösterilmeye çalışılanın partizanlığın, aslında siyasi ahlaktan yoksun ve geleceği olmayan bir boşuna çabadan başka bir şey olmadığı elbet açığa çıkacaktır.

Ulusal Birlik Partisi yöneticileri, kendilerine en yakın olanlara sağladıkları bu haksız avantajın hesabını CTP-BG iktidarında mutlaka vereceklerdir. Partimiz, Partizanlığın insanlarımızı ezmesine, içinde kabaran isyanı bastırarak birilerine yalvarmasına, biat etmesine asla izin verilmeyecektir. İnsanlık onurunu hiçe sayan bu partizan yaklaşıma bir daha hiç kimsenin cesaret edip girişememesi için mutlaka adil, denetlenebilir ve demokratik bir düzen kurulacaktır.


CTP-BG’in büyük ortak olarak görev yaptığı hükümetler zamanında yerleştirilen ve kamuoyunun takdirini kazanan sınav sistemini bütünüyle ortadan kaldıran UBP, ülkedeki çarpıklığın daha ilk günden beridir mimarı olduğunu bugünkü icraatlarıyla yeniden kanıtlamaktadır. Bugün yaşamak zorunda kaldığımız bu durumun bir kader olmadığı herkesçe bilinmelidir ve bunun değiştirilmesi kendi ellerimizdedir. Bizler CTP-BG olarak bu konuda sınırsız bir azimle mücadelemizi sürdüreceğiz ve halkımızı hak ettiği çağdaş demokratik düzene mutlaka ulaştıracağız.


Özkan Yorgancıoğlu
CTP-BG Genel Başkanı

Bu haber toplam 1552 defa okunmuştur
CTPden istihdamlara tepki Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans