Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Özelleştirme yasası onaylandı
07 Eylül 2011 Çarşamba Saat 21:53

Özelleştirme yasası onaylandı

Bakanlar Kurulu, Özelleştirme Yasa Tasarısını onaylayarak Cumhuriyet Meclisine sevk etti.

Bakanlar Kurulu, "Özelleştirme Yasa Tasarısı"nı onaylayarak Cumhuriyet Meclisi'ne sevk etti.


Kıbrıs müzakerelerinde gelinen son aşama hakkında bilgi verilmesi amacıyla Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu başkanlığında toplanan Bakanlar Kurulu, Eroğlu'nun toplantıdan ayrılmasının ardından, Başbakan İrsen Küçük başkanlığında gündemindeki diğer konuları görüştü.


Toplantıdan sonra açıklama yapan İçişleri ve Yerel Yönetimler Bakanı, Kurul Sözcüsü Nazım Çavuşoğlu, toplantının ilk bölümünde Cumhurbaşkanı Eroğlu'nun kabineyi, Kıbrıs müzakerelerinde gelinen son aşama hakkında bilgilendirdiğini belirtti.


Bakanlar Kurulu'nun da Cumhurbaşkanı Eroğlu'nun müzakerelerde ortaya koyduğu performanstan oldukça memnun olduğunu vurgulayan Çavuşoğlu, "Bakanlar Kurulu Cumhurbaşkanı Eroğlu'nun yüzde 100 arkasındadır" dedi.


Toplantıda, Özelleştirme Yasa Tasarısı'nın da onaylandığını açıklayan Çavuşoğlu, Ekonomi ve Enerji Bakanlığı tarafından hazırlanan ve bugün Bakanlar Kurulu'na sunulan tasarının, uzun zamandır eksikliği bulunan bir yasa tasarısı olduğunu, bu yasanın uzun zamandır tartışılan Ercan Havalimanı'nın özelleştirilmesi için de gerekli olduğunu söyledi.


Ülkede daha önce Özelleştirme olmadığı için yasa eksikliği bulunduğuna işaret eden Çavuşoğlu, Meclis'e sevk edilen yasanın geçmesi halinde, kapatılan Kıbrıs Türk Hava Yolları'nda (KTHY) çalışan, ama şu anda işsiz durumuna düşen tüm çalışanların devlete istihdamının önünün açılacağını kaydetti.


Çavuşoğlu, bu amaçla tasarıya geçici bir madde konduğunu, bu geçici maddeye göre işsiz kalanların devlete istihdamlarının sağlanacağını sözlerine ekledi

Bu haber toplam 1830 defa okunmuştur
Özelleştirme yasası onaylandı Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans