Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Aselsan Akademi Çalıştayı Başladı
13 Ekim 2018 Cumartesi Saat 19:02

Aselsan Akademi Çalıştayı Başladı

1’inci Aselsan Akademi Çalıştayı başladı. Ortadoğu Teknik Üniversitesi Kuzey Kıbrıs Kampüsü’nün evsahipliği yaptığı çalıştaya, ODTÜ’nün yanısıra Gazi Üniversitesi, İstanbul Teknik Üniversitesi ve Gebze Teknik Üniversitesi

1’inci Aselsan Akademi Çalıştayı başladı.

Ortadoğu Teknik Üniversitesi Kuzey Kıbrıs Kampüsü’nün evsahipliği yaptığı çalıştaya, ODTÜ’nün yanısıra Gazi Üniversitesi, İstanbul Teknik Üniversitesi ve Gebze Teknik Üniversitesi’nden akademisyenler ile ASELSAN Şirketi yetkilileri katılıyor.

3 gün boyunca çeşitli sunumlarla devam edecek olan çalıştayın açılış konuşması ODTÜ Kuzey Kıbrıs Kampüsü Rektörü Prof. Dr. Nazife Baykal tarafından yapıldı.

Prof. Dr. Baykal, ODTÜ Kuzey Kıbrıs Kampüsü olarak Aselsan Akademi’nin bir paydaşı olmaktan mutlu olduklarını belirterek, Aselsan Akademi’nin oluşmasına katkı koyan herkese teşekkür etti.

Baykal, ODTÜ Kuzey Kıbrıs Kampüsü’nün kuruluşu, amaçları, misyonu, akademik kadrosu, öğrencileri ve araştırma alanları hakkında bilgiler vererek, oluşturdukları Kalkanlı Teknoloji Vadisi ile ülkedeki teknoloji çalışmalarını ve araştırma faaliyetlerinin kapsamını genişletmek istediklerini ifade etti.

Çalıştayın açılışında daha sonra ASELSAN adına söz alan Prof. Dr. Mehmet Çelik, Aselsan Şirketi’nin çalışma alanları hakkında bilgiler verdi.

Çelik, Kuzey Kıbrıs’ın ASELSAN için önemine değinerek, yapılacak çalışmaların,  Kuzey Kıbrıs’ın bir teknoloji adası olmasına katkı koymasını temenni etti.

Açılış konuşmalarının ardından sunumlara geçildi.

3 gün sürecek çalıştayda, teknoloji alanında yapılan çalışmalar, devam eden projeler ve proje önerileri ele alınacak.

Bu haber toplam 1989 defa okunmuştur
Aselsan Akademi Çalıştayı Başladı Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2015 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans