Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Denktaş ın şuuru açıldı
09 Eylül 2011 Cuma Saat 19:49

Denktaş ın şuuru açıldı

YDÜ Hastanesi Başhekimi Sevim Erkmen, hastanelerinde tedavi gören Kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş’ın şuurunun açık olduğunu ve solunum cihazından çıkarılmasının memnuniyet verici olduğunu açıkladı.

YDÜ’den yapılan açıklamaya göre, YDÜ Hastanesi’nde bugün düzenlenen basın toplantısında, doktorlar, KKTC Kurucu Cumhurbaşkanı Rauf R. Denktaş ve eski bakanlardan İsmet Kotak’ın sağlık durumu hakkında bilgi verdi.


ERKMEN: “DENKTAŞ’IN ŞUURU AÇIK…”

Toplantıda, ilk sözü alan YDÜ Hastanesi Başhekimi Sevim Erkmen, Kurucu Cumhurbaşkanı Denktaş’ın solunum cihazından çıkmakla birlikte solunum ile ilgili sorunlarının devam ettiğini ve şuurunun açık olduğunu söyledi.


RASMUSSEN: “SOLUNUM CİHAZINDAN ÇIKARILMASI, MEMNUNİYET VERİCİ”

KKTC Kurucu cumhurbaşkanı Rauf R. Denktaş’ın sağlık durumuna ilişkin bilgi veren Göğüs Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Finn Rasmussen ise, Denktaş’ın dün solunum cihazından çıkarıldığını, bu durumun kendilerini memnun ettiğini, ancak Rauf Denktaş’ın durumunun hala daha kritik olduğunu söyledi.

Prof. Dr. Rasmussen; “Kurucu Cumhurbaşkanı Denktaş’ı solunum cihazından çıkartmanın mutluluğu ile birlikte durumu kritik olmaya devam ediyor. En iyi şekilde tedavisi ve takibine devam ediyoruz”dedi.


KAPTANOĞLU: “KENDİ SOLUNUMUNU SAĞLAYABİLİYOR.”

YDÜ Hastanesi Başhekim Yardımcısı Beyin Cerrahı Prof. Dr. Erkan Kaptanoğlu ise konuşmasında, Kurucu Cumhurbaşkanı Denktaş’ın ameliyatının ardından uyku halinin açıldığını, fakat solunum yetmezliği ve solunum ile ilgili zatürree probleminin henüz aşılmadığını belirterek; “bu sebeble son derece temkinliyiz” dedi.

Prof. Dr. Kaptanoğlu, Denktaş’ın solunum cihazından çıkarıldığını da hatırlatarak; “Kurucu Cumhurbaşkanı Perşembe günü tüpü çıkartmamızı istedi. Çünkü çok güçlüydü. Hala daha tüp koymadan ve solunum desteği almadan kendi solunumunu sağlayabiliyor. Bu oldukça ümit verici” dedi.

YDÜ Hastanesi Başhekim Yardımcısı Beyin Cerrahı Prof. Dr. Erkan Kaptanoğlu, Rauf Denktaş’ın solunum cihazından çıkartılmasının ümit verici olduğunu ancak akciğer enfeksiyonu nedeniyle kritik durumunun da devam ettiğini belirtti.


“DENKTAŞ’IN YOĞUN BAKIMDA NE KADAR KALACAĞI HENÜZ BELLİ DEĞİL”

KKTC Kurucu Cumhurbaşkanı Rauf R. Denktaş’ın yoğun bakımda ne kadar kalacağını henüz daha bilmediklerini de açıklayan Kaptanoğlu; “Dün ‘yoğun bakımdan çıkartalım’ diye konuşmuştuk. Bugün ‘belki birkaç gün çıkaramayız’ diye konuşuyoruz. Akciğerle ilgili ritim kısmı bizi çok emin olmadan çıkartmamaya doğru sevk ediyor” dedi.


KTBK KOMUTANI KORGENERAL ADEM HUDUTİ BİLGİ ALDI

Kıbrıs Türk Barış Kuvvetleri Komutanı (KTBK) Korgeneral Adem Huduti, bugün bir kez daha YDÜ Hastanesi'ni ziyaret ederek KKTC Kurucu Cumhurbaşkanı Rauf R. Denktaş'ın son sağlık durumu hakkında, Denktaş'ın oğlu DP Genel Başkanı Serdar Denktaş ve doktorlarından bilgi aldı.


KOTAK’IN DERİN KOMA HALİ DEVAM EDİYOR…

Bu arada eski bakanlardan İsmet Kotak’ın durumunun ise ciddiyetini koruduğu, derin koma halinin devam ettiği ve yoğun bakım destek ünitesine bağlı olduğu belirtildi.

Bu haber toplam 1531 defa okunmuştur
Denktaş ın şuuru açıldı Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans