Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Bulutoğluları:Eğitime 700 bin TL harcadık
09 Eylül 2011 Cuma Saat 16:57

Bulutoğluları:Eğitime 700 bin TL harcadık

Lefkoşa Türk Belediyesi (LTB) Başkanı Cemal Bulutoğluları, bugün Milli Eğitim, Gençlik ve Spor Bakanı Kemal Dürüstü ziyaret ederek, LTB’nin okulların alt yapıları ile ilgili yaptığı harcamalar hakkında bilgi verdi.

LTB açıklamasına göre Dürüst, belediye imkanlarıyla eğitim sistemine ve sportif tesislere yapılacak katkılar konusunda istişare yapacaklarını söyledi.

Milli Eğitim Bakanı Dürüst, LTB Başkanı Bulutoğluları’nın “Halk bizim halkımızdır ve çocuklar hepimizin çocuğudur” sloganıyla yaptığı ve yasa gereği okullara aktarılması gereken Emlak Vergisi bedelinin çok daha üzerinde bir bedelle okullara yatırım yaptığını belirtti.

LTB Başkanı Bulutoğluları’nın okullara yaptığı yatırımların desteklenmesi gerektiğini söyleyen Dürüst, Eğitim ve Spor Bakanı olarak bu katkıları halkla paylaşmayı görev bildiğini vurguladı.

Dürüst, yerel yönetimlerin görevinin sadece çöp toplamak, temizlik yapmak olmadığını, eğitime, kültüre ve sanata ciddi destek verilmesi gerektiğini ve LTB’nin tüm bunları başarıyla yerine getirdiğini söyledi.

Dürüst ayrıca, Bulutoğluları’nın bunları yaparken ilgili bakanlıkla istişare ederek yasal mevzuatları da değerlendirmesinin diğer yerel yönetimlere de örnek oluşturması gerektiğinin altını çizdi. Bakan Dürüst, okullara yaptığı katkılardan dolayı LTB Başkanı Bulutoğluları’na, belediye meclis üyelerine ve belediye çalışanlarına teşekkür etti.

BULUTOĞLULARI: “EĞİTİMDEN BELEDİYELERİN SORUMLU OLMASI GEREKİR”

LTB Başkanı Cemal Bulutoğluları, belediye olarak birçok okulun tadilat işleri ile derslik yapımı için 700 bin TL’lik bir harcama yaptıklarını söyledi.

Okulların ihtiyaçlarını rakamsal değerlere bakmadan bakanlıkla işbirliği içerisinde karşılamaktan mutluluk duyduklarını kaydeden Bulutoğluları, “Emlak Vergisi Yasası uyarınca 600 bin TL’lik bir yatırım yapmamız gerekiyordu” dedi.

LTB olarak bu çerçevede Çağlayan İlkokulu’na 62 bin TL, Haspolat İlkokulu’nun derslik binalarının yapımı için 272 bin TL, Sedat Simavi Endüstri Meslek Lisesi derslik yapımı için 123 bin TL, 9 Eylül İlkokulu’na tadilat işi için 44 bin TL, Atleks Sanverler Ortaokulu’nun duvar yapımı için 60 bin TL, Güzel Sanatlar Lisesi tadilatı için 28 bin TL’lik harcama yapıldığını kaydeden Bulutoğluları, Lefkoşa Bölgesi’nde yer alan okulların temizlik çalışmaları için de 100 bin TL’lik harcama yapıldığını belirtti.

Ülkede yaşanan ekonomik kriz nedeniyle belediyelerin fedakarlık yapması gerektiğine vurgu yapan Bulutoğluları, Avrupa ülkelerinde eğitimden belediyelerin sorumlu olduğunu söyledi.

KKTC’de de bu uygulamaya geçilmesi gerektiğini ifade eden Bulutoğluları şöyle dedi:

“LTB olarak her zaman eğitime katkı yapmaya hazırız. Milli Eğitim, Gençlik ve Spor Bakanı Kemal Dürüst’e bizimle yaptığı işbirliğinden dolayı teşekkür ederim. Sayın Bakanımızın çalışmalarını takdir ediyorum ve her zaman da destek vereceğim. Sadece Lefkoşa sınırları içinde değil LTB sınırları dışında da eğitime katkı koymaya hazırım. Güzelyurt, Mağusa, Girne, Karpaz’da yaşayanlar da bizim insanımız. Bizim için insana hizmet her şeyden önce gelir”.

Bu haber toplam 11136 defa okunmuştur
Bulutoğluları:Eğitime 700 bin TL harcadık Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans