Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Grev Üniversitelere zarar verir
09 Eylül 2011 Cuma Saat 20:10

Grev Üniversitelere zarar verir

DAÜ Rektörü Prof. Dr. Abdullah Öztoprak, yeni öğrenci kayıtlarının devam ettiği, ek kontenjanların ilan edileceği bir dönemde ülkede olası bir genel grevin KKTC üniversitelerine çok büyük zarar vereceğini söyledi.

DAÜ Rektörü Öztoprak konuyla ilgili olarak TAK muhabirine yaptığı açıklamada, sendikalara, kayıt sürecinde duyarlı olmaları çağrısında bulunarak, “Yapacakları herhangi bir eylemi, kayıt sürecinin tamamlanmasının ardından yapsınlar. Üniversiteler olarak rica ediyoruz, böyle bir eylemi bu süreçte yapmasınlar” dedi.

“Bu konu bizim için her şeyden önemli bir hale gelmiştir” diyen Öztoprak, olası bir genel grevde, üniversitelerin özellikle telekomünikasyon, iç ve dış ulaşım, elektrik gibi konularda büyü ölçüde olumsuz etkileneceğini kaydetti.

Üniversitelere kayıtlarda ek kontenjanlarla birlikte Ekim ayı başına kadar sürecek bir sürecin söz konusu olduğunu ifade eden Öztoprak, “Ek kontenjanların kayıt yapılacağı bir dönemde genel grevle karşılaşırsak üniversiteye kayıtlarda büyük bir düşüş yaşanır. Ülkeyi seven herkesin bu safhada duyarlı davranması gerekir” dedi.

Çalışanların grev haklarına saygı duyduklarını söyleyen Öztoprak, üniversitelere en az zararın verilmesi için hassasiyet gösterilmesi gerektiğini kaydetti.

Bu haber toplam 1587 defa okunmuştur
Grev Üniversitelere zarar verir Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans