Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Hristofyas, Ordusunu Türkiye ye karşı uyardı
09 Eylül 2011 Cuma Saat 20:29

Hristofyas, Ordusunu Türkiye ye karşı uyardı

Rum Yönetimi lideri Dimitris Hristofyas, Türk tehditlerine karşı ordumuz teyakkuz halinde olmalı dedi.

Rum Yönetimi lideri Dimitris Hristofyas, "Türk tehditlerinin göğüslenmesi için Milli Muhafız Ordusu'nun (RMMO) teyakkuz halinde ve hazırlıklı olması şart" dedi. Rumların bu görüşlerini destekleyen Yunanistan Cumhurbaşkanı Yardımcısı Theodoros Pangalos, "Kıbrıs'a yönelik herhangi bir saldırı aynı zamanda Yunanistan'a da yapılmış sayılacak. " dedi.


Rum radyosunun haberine göre Hristofyas, "Münhasır Ekonomik Bölgesi'nden istifade etmesini engellemek için Kıbrıs Cumhuriyeti'ni korkutmayı hedefleyen Türk tehditlerinin göğüslenmesi için Milli Muhafız Ordusu'nun teyakkuz halinde ve hazırlıklı olması şart. " dedi.


RMMO yeni Komutan Yardımcılığı'na Andreas Petridis'in atanması dolayısıyla bu sabah düzenlenen törende konuşan Hristofyas, "Silahlı kuvvetlerin görevi, yarı - işgal altındaki vatanın egemenliğini ve toprak bütünlüğünü, Kıbrıs halkının özgürlüğünü ve itibarını korumaktır. " ifadelerini kullandı.


Bu arada Rum radyosu, Yunanistan Cumhurbaşkanı Yardımcısı Theodoros Pangalos'un; Güney Kıbrıs'ın Doğu Akdeniz'de hidrokarbon arama - çıkarma niyetleriyle ilgili uyarıları nedeniyle Türkiye'ye Yunan Meclis kürsüsünden "mesaj verdiğini" duyurdu. Habere göre Pangalos, "Yunanistan, herhangi bir saldırıya uğraması durumunda Kıbrıs Cumhuriyeti'ne destek verecek. Kıbrıs'a yönelik herhangi bir saldırı aynı zamanda Yunanistan'a da yapılmış sayılacak. " dedi.

Bu haber toplam 1540 defa okunmuştur
Hristofyas, Ordusunu Türkiye ye karşı uyardı Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans