Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Skandal Sınava Bakanın kardeşide isyan etti
10 Eylül 2011 Cumartesi Saat 11:41

Skandal Sınava Bakanın kardeşide isyan etti

Kamu Hizmeti Komisyonu Sınav Dairesi’ne yönelik eleştirilere bir yenisi eklendi.

İçişleri Bakanı Nazım Çavuşoğlu’nun kardeşi Kemal Çavuşoğlu, değerlendirmeye alınan sınav kitapçığının kendisine ait olmadığını açıkladı. Çavuşoğlu sınavın iptali için yasal süreç başlatacak

8 ÖĞRETMEN DAHA…

Kemal Çavuşoğlu’nun başvurusunun ardından, hakkının yendiğini savunan sekiz öğretmen daha sınav kağıtlarının kendilerine ait olmadığını saptadı. Şirin Zaimağaoğlu, Sinem Bolkan, Sözer Özkaramehmet, Yılmaz Erdelhan, Cemal Gamar, Erhan Ceylanlı, Ali Bolatcan ve Davis O’neil Öksüzcan isimli öğretmenler de bu tespitin ardından yasal süreç başlatma kararı aldıİçişleri Bakanı Nazım Çavuşoğlu’nun kardeşi Kemal Çavuşoğlu, değerlendirmeye alınan sınav kitapçığının kendisine ait olmadığını açıkladı. Çavuşoğlu sınavın iptali için yasal süreç başlatacağını kaydetti. Kemal Çavuşoğlu, dün KHK Genel Sekreteri huzurunda itiraz dilekçesini değerlendirdi. Kemal Çavuşoğlu 2 farklı sınav kitapçığı ile karşılaştığını söyleyerek sınav kağıtçılarının birinin isimli birinin de isimsiz olduğunu kaydetti. Çavuşoğlu bunun üzerine KHK’ya itirazda bulunarak kitapçığın birinin kendisine ait olmadığını ve hatta cevap anahtarının da şahsına ait olmadığını ileri sürdü.

8 öğretmen daha itiraz etti

Kemal Çavuşoğlu’nun başvurusunun ardından, hakkının yendiğini savunan 8 öğretmen daha sınav kağıtlarının kendilerine ait olmadığını iddia ederek itirazda bulundu. Şirin Zaimağaoğlu, Sinem Bolkan, Sözer Özkaramehmet, Yılmaz Erdelhan, Cemal Gamar, Erhan Ceylanlı, Ali Bolatcan ve Davis O’neil Öksüzcan isimli öğretmenler de sınav kağıtlarının kendilerine ait olmadıkları gerekçesiyle itirazda bulunup yasal süreç başlatma kararı aldı.

Öğretmen sendikaları hesap soruyor

Kıbrıs Türk Orta Eğitim Öğretmenler Sendikası ile Kıbrıs Türk Öğretmenler Sendikası, Kamu Hizmeti Komisyonu’nu protesto etti, yapısının değişmesini istedi. Sendikalar, KHK’daki skandal sınavla ilgili sınavda yetkili olan şahsın konuşmalarıyla ilgili bir soruşturma yapılmasını da talep etti.

Havadis

Bu haber toplam 1652 defa okunmuştur
Skandal Sınava Bakanın kardeşide isyan etti Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans