Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Dış Basın Birliği, Cumhuriyet Bayramını Kutladı
28 Ekim 2018 Pazar Saat 19:06

Dış Basın Birliği, Cumhuriyet Bayramını Kutladı

Dış Basın Birliği Başkanı Olcay Kıraç, cumhuriyete sahip çıkmanın Atatürk ilke ve inkılaplarına sahip çıkmakla mümkün olabileceğini belirtti. Kıraç, Birlik adına yaptığı açıklamada şunları kaydetti: “Türkiye Cumhuriyeti’n

Dış Basın Birliği Başkanı Olcay Kıraç, cumhuriyete sahip çıkmanın Atatürk ilke ve inkılaplarına sahip çıkmakla mümkün olabileceğini belirtti.

Kıraç, Birlik adına yaptığı açıklamada şunları kaydetti:

“Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 95. yıl dönümünü gurur ve coşku içinde kutluyoruz. İçinden geçmekte olduğumuz bu dönem, bizlere Cumhuriyeti korumanın ve ona sahip çıkmanın ne denli önemli olduğunu bir kez daha hatırlatıyor. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk tarafından 29 Ekim 1923 tarihinde ilan edilen Cumhuriyet hiç kuşkusuz çok daha zor şartlar altında ulaşılmış bir hedefti.

Mustafa Kemal ve arkadaşları, koca bir ulusu varoluş mücadelesinden başı dik çıkarmakla kalmayıp, bu görkemli zaferi Cumhuriyet ile taçlandırdı.

Öyleyse onların mirasçıları olarak bizim görevimiz Cumhuriyet’in değerini bilip ona sahip çıkmaktır. Bu ise ancak ve ancak Atatürk ilke ve inkılaplarına sahip çıkarak, onları anlayarak ve o izden ayrılmayarak mümkün olabilir.
Cumhuriyet Bayramımız kutlu olsun.”

 

Bu haber toplam 11254 defa okunmuştur
Dış Basın Birliği, Cumhuriyet Bayramını Kutladı Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2015 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans