Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Yunus Özerdem Kitabını İmzaladı
07 Kasım 2018 Çarşamba Saat 14:07

Yunus Özerdem Kitabını İmzaladı

Kıbrıslı Türk Eğitimci, Şair, Tiyatro Yazarı ve Halk Dansları Eğitmeni Ali Yunus Özerdem, Bireysel Şiir Kitabı " İki Yunus " adlı eseriyle Kıbrıslı Türk şair olarak Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'ni temsilen Ankara Yeni

Kıbrıslı Türk Eğitimci, Şair, Tiyatro Yazarı ve Halk Dansları Eğitmeni Ali Yunus Özerdem, Bireysel Şiir Kitabı ” İki Yunus ” adlı eseriyle Kıbrıslı Türk şair olarak Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ni temsilen Ankara Yenimahalle Belediyesi Nazım Hikmet Kültür Merkezi’nde düzenlenen imza gününe katıldı.

Oldukça büyük bir katılımın olduğu imza gününde dünyanın ve Türkiye’nin dört bir yanından gelen kırk kadar tanımış şair Yunus Özerdem’in şiirlerini seslendirdi.

1 Ağustos 1972 yılında Ankara’da doğan Ali Yunus Özerdem, İlköğrenimini Fikri Karayel İlkokulu’nda, orta ve lise eğitimini de Türk Maarif Kolejinde tamamladı.

Yakın Doğu Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümünden mezun olduktan sonra, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde devlet okullarında İngilizce öğretmenliği yapan Özerdem, bir dönem de Türkiye Cumhuriyeti ile Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Eğitim Protokolü çerçevesinde Ankara’da öğretmenlik yapmıştır.

Özerdem’in şiir yazmanın yanında birçok tiyatro eseri de bulunmaktadır. 7 tiyatro eseri okullar ve amatör dernekler tarafından sahnelenmiştir.

Uluslararası Şair Bakışlı Kalemler Antolojisi 1 e katılan bununla Ankara Sanat Platformu tarafından KKTC’yi temsilen ödüle de layık görülen Özerdem, ” Güneşe Geç Kalmış Şairler Antolojisi ” kitaplarında katılımcı şair olarak yer almıştır.

Bu haber toplam 155 defa okunmuştur
Yunus Özerdem Kitabını İmzaladı Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2015 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans