Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Hayvancılık Dairesi Üreticiyi Uyardı
07 Aralık 2018 Cuma Saat 18:14

Hayvancılık Dairesi Üreticiyi Uyardı

Hayvancılık Dairesi, son günlerde meydana gelen yağışlar nedeniyle, nem oranının yükselmesine neden olduğunu ve kendi yemini, kendi yapan üreticileri konuyla ilgili olarak tedbirli olmaları konusunda uyardı. Hayvancılık Dairesi tarafından

Hayvancılık Dairesi, son günlerde meydana gelen yağışlar nedeniyle, nem oranının yükselmesine neden olduğunu ve kendi yemini, kendi yapan üreticileri konuyla ilgili olarak tedbirli olmaları konusunda uyardı.

Hayvancılık Dairesi tarafından yapılan yazılı açıklamada, çiftçilerin, sağlıklı bir üretim yapabilmesi adına, yem yaptıkları ünitelerde küflenmeye imkân vermeyecek şekilde, yem ekipmanlarının temizliğinin düzenli yapılması gerektiğine dikkat çekildi..

Açıklamada ayrıca, üreticilerin, kendi yaptıkları veya satın aldıkları yem hammaddelerinin; hijyenik ve korunaklı bir ortamda depolanması, gübre ve atık maddelerden ayrı tutulması gerektiği belirtildi.

Hazırlanan yemlerin, her türlü çapraz bulaşmanın önlenebilmesinin yanında, yağmurdan ve nemden etkilenmeyecek şekilde depolanmaları için gerekli tedbirlerin alınması gerektiği ifade edildi.

Bu haber toplam 1146 defa okunmuştur
Hayvancılık Dairesi Üreticiyi Uyardı Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2015 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans