Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Lavrov: Kıbrıs’Ta Dışarıdan Çözüm Empoze Edilmesi Kabul Edilemez
07 Aralık 2018 Cuma Saat 18:15

Lavrov: Kıbrıs’Ta Dışarıdan Çözüm Empoze Edilmesi Kabul Edilemez

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, Moskova’nın Kıbrıs konusundaki görüşünü dile getirdi. Lavrov, Kıbrıs sorununun, adadaki toplumlar tarafından Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi’nin kararı doğrultusunda çözülmesi gerektiğ

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, Moskova’nın Kıbrıs konusundaki görüşünü dile getirdi.

Lavrov, Kıbrıs sorununun, adadaki toplumlar tarafından Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi’nin kararı doğrultusunda çözülmesi gerektiğini, dışarıdan çözümlerin empoze edilmesinin kabul edilemez olduğunu kaydetti.

Lavrov, “Kıbrıs sorunu için herkes için kapsamlı, adil, kalıcı ve uygulanabilir bir çözüm gerektiğine inanıyoruz. Nihai karar, farklı parametreler göz önünde bulundurularak Kıbrıs’taki toplumlar tarafından Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi’nin kararı doğrultusunda müzakereler sonucunda alınmalı” dedi.

Dışarıdan hazır çözümlerin ve yapay süreçlerin empoze edilmesini kabul edilmez olarak değerlendiren Lavrov, Rusya’nın Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi’nin çözümün dışarıdan faktörleriyle ilgili bir karar alması teklifinin geçerli olduğunu ekledi.

Lavrov, uluslararası hukuk, karşılıklı saygı çerçevesinde diyalog ve diplomasi ile Akdeniz’in güvenlik ve istikrarının yanı sıra halkları için barış ve refahın sağlanabileceğini vurguladı.

Bu haber toplam 1136 defa okunmuştur
Lavrov: Kıbrıs’Ta Dışarıdan Çözüm Empoze Edilmesi Kabul Edilemez Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2015 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans