Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Hentbol Federasyonundan Gözdağı
07 Aralık 2018 Cuma Saat 18:15

Hentbol Federasyonundan Gözdağı

KKTC Hentbol Federasyonu dün bir basın açıklaması yaparak Esentepe-Yükseliş U19 maçında çıkan olayları değerlendireceğini ve Hentbola zarar veren tüm kişi ve kulüplere ağırlaştırılmış cezalar vermeyi gündemine alacağını açıkl

KKTC Hentbol Federasyonu dün bir basın açıklaması yaparak Esentepe-Yükseliş U19 maçında çıkan olayları değerlendireceğini ve Hentbola zarar veren tüm kişi ve kulüplere ağırlaştırılmış cezalar vermeyi gündemine alacağını açıkladı.

Hentbol Federasyonu yaptığı açıklamada, 4.12.2018 tarihinde Girne’de oynanan Esentepe Belediyesi Salon Sporları-Yükseliş U19 Hentbol Erkekler Ligi maçı, 26.20’nci dakikasında çıkan olaylar nedeniyle hakem tarafından tatil edilmiştir.

Hentbol Federasyonu Merkez Hakem Kurulu 5.12.2018 tarihinde maçla ilgili raporlarını federasyona ilettiler ve Federasyon Yönetim Kurulu maçla ilgili raporlar ve video görüntülerini inceleyerek karar vermek üzere bugün olağanüstü toplanma kararı almıştır.

Yine bir olayın içerisinde bulunan Esentepe Belediyesi Spor Kulübünün geçmişte de çoğu kez benzer şekilde olaylara dahil olduğu göz önünde bulundurularak, hentbolun geleceği adına radikal kararlar alınmasını elzem olarak değerlendiriyoruz.

Hentbola zarar veren tüm kişi ve kulüplerin, hentbol geçmişleri de değerlendirilerek ayrıca yaptıkları zarar verici hareketler göz önünde bulundurularak, Hentbol Federasyonu Yönetim Kurulu ve Ceza Kurulu ağırlaştırılmış cezalar vermeyi gündemine alacaktır.

Hentbol oynamak isteyen, yenmenin de yenilmenin de bir onur olduğunu kabul eden, hentbolun güzelliklerini yansıtmak isteyen ve fair play ruhu ile mücadele etmek isteyen tüm kişi ve kuruluşlara hentbol camiasının kapısı her zaman açık kalacaktır. Bu duruma aykırı olduğu kanaatine varılan tüm kişi ve kurumlar hentboldan uzaklaştırılacaktır. Olaylı maçla ilgili ve diğer alınması muhtemel kararlarla ilgili açıklama yarın kamuoyu ile paylaşılacaktır.

 

 

 

 

Bu haber toplam 1105 defa okunmuştur
Hentbol Federasyonundan Gözdağı Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2015 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans