Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Serdar Denktaş ın erken seçim açıklamaları
18 Eylül 2011 Pazar Saat 17:22

Serdar Denktaş ın erken seçim açıklamaları

Demokrat Parti (DP) Genel Başkanı Serdar Denktaş, 2012’nin ilk yarısında erken seçime gidilmesini beklediğini söyledi.

DP’den yapılan açıklamaya göre, bir grup gence parti rozeti takmak için DP Gönyeli Gençlik Kolları Lokali’nde düzenlenen törende konuşan Denktaş, ülkede yaşanmakta olan sorunlardan dolayı erken seçimin kaçınılmaz olduğunu savundu.

Denktaş, “Cumhurbaşkanı bile erken seçimi telaffuz etmeye başladıysa seçim var demektir. Peki, ne zaman? belki gelecek yılın ilk yarısı” diye konuştu.

Gençlerin DP’ye sahip çıktığını söyleyen Denktaş, “Ortada bizden başka bu ülkenin mevcut durumunu düzeltecek birileri yok, bu devlete sahip çıkacak başka bir parti yok” dedi.

Yapılacak erken seçimlerde DP’nin birinci parti olacağını savunan Denktaş, “Çok kısa bir süre sonra yapılacak olan seçimlerde DP birinci parti olarak çıkacaktır” dedi.

Denktaş, “Peki erken seçim olacak da ne olacak?” veya “Hangisi gelse ayni” diyenlere de seslenerek; “Hepsine verilecek tek bir cevap var. DP’li hükümetlerde bugün yaşananların hiçbiri olmamıştı, yine öyle olacak” dedi.

ŞONYA: “DP DEVLETİN VE DEMOKRASİNİN SAVUNUCUSU”

DP Genel Sekreteri Bengü Şonya da konuşmasında, DP’nin gençlere önem verdiğini, DP’nin devletin ve demokrasinin savunucusu olduğunu, vatandaşlar arasında rozet ve renk ayrımı gözetmeksiniz Kıbrıs Türk halkını daha parlak günlere taşımayı hedeflediğini söyledi.

KEMAL ÖZTÜRK

DP Lefkoşa İlçe Başkanı Kemal Öztürk ise, “muhalefette olmalarına rağmen gençlerin DP’ye güven duyduğunu” kaydetti.

Öztürk ayrıca, “UBP’nin halka vermiş olduğu sözleri tutmadığını ve son günlerde yaptığı istihdamlarla halkın gözünü boyamaya çalıştığını” iddia etti.

MÜNÜR ÖZTÜRK

DP Gençlik Kolları Genel Başkanı Münür Öztürk de, “KKTC’yi tanıtmak, KKTC’yi yaşatmak ve daha da güçlendirmek için bu ülkenin biz gençlerin fikir ve düşüncelerine ihtiyacı vardır” dedi.

Konuşmaların ardından, DP Genel Başkanı Serdar Denktaş, Genel Sekreter Bengü Şonya, Lefkoşa İlçe Başkanı Kemal Öztürk, MYK Üyesi Hüda Hüdaverdi ve Gençlik Kolları Genel Başkanı Münür Öztürk, Lefkoşa Bölgesi’nden 67 gence DP parti rozeti taktı.

Bu haber toplam 11695 defa okunmuştur
Serdar Denktaş ın erken seçim açıklamaları Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans