Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Bakan Çavuşoğlu ndan Arıklı ya dava
20 Eylül 2011 Salı Saat 07:04

Bakan Çavuşoğlu ndan Arıklı ya dava

BAKAN ÇAVUŞOĞLU, ŞAHSI İLE İLGİLİ ASILSIZ VE YALAN İFTİRALARDA BULUNDUĞU GEREKÇESİ İLE AYHAN ARIKLI’YA KARŞI DAVA SÜRECİNİ BAŞLATTI...

Konuyla ilgili Bakan Çavuşoğlu'nun açıklaması şöyle:


Oray 10 ve Oray 11 sitelerinin sahibi Ayhan Arıklı, geçtiğimiz günlerde İçişleri ve Yerel Yönetimler Bakanlığı’ndan, develete ait olan ve mülkiyeti asla devredilemeyen hali araziyi şahsına verilmesi için bakanlıktan talepte bulunmuştu. Anayasaya aykırı ve usülsüz olan bu talebinin Bakanlık tarafından red edilmesi üzerine, Bakanlık ve Bakanlık çalışanları hakkında, bazı basın-yayın organlarında asılsız iddialarda bulunarak karalama kampanyası başlatan Ayhan Arıklı, son olarak bir gazeteye paralı ilan vererek Bakan Çavuşoğlu’nun şahsını hedef almıştı.


Bakan Çavuşoğlu’nun şahsına yönelik şeref ve haysiyetini zedeleyici yazılar yazan ve gazetelere paralı ilan veren Arıklı’ya dava süreci başladı.


İçişleri ve Yerel Yönetimler Bakanlığı’ndan bir heyetin Arıklı hakkında ,polise giderek başlattığı suç duyurusu ve dava süreci devam ederken, bu kez Bakan Çavuşoğlu, şahsı ile ilgili asılsız ve yalan beyanatlarda bulunan Arıklı’ya ayrı bir dava süreci başlatarak Hasan Hasipoğlu hukuk bürosuna başvuruda bulundu.


Hukuka ve yasalara her zaman inandığını söyleyen Bakan Çavuşoğlu, ağır tazminat ve ceza istemi ile açılan bu davanın bir an önce görülmesi ve sonuca bağlanması isteğinde bulundu. Çavuşoğlu, “ ister bakan olsun isterse herhangi bir yurttaş, insanlar hakkında yalan ve yanlış iddialarda bulunma, hukuk sürecinde elbette cezasız kalmayacaktır. Bu dava sonucu, böylesi karekterdeki insanların toplumda hem deşifre edilmesini hemde benzer olayların bir daha yaşanmaması ve başka temiz insanların para ile verilen gazete ilanları ile kirletilmemesi için çok önemlidir” dedi.

Bu haber toplam 1681 defa okunmuştur
Bakan Çavuşoğlu ndan Arıklı ya dava Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans