Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Otoyol devriye sistemi geliyor
20 Eylül 2011 Salı Saat 17:01

Otoyol devriye sistemi geliyor

Çavuşoğlu, başkanlığında toplanan Trafik ve Ulaştırma Hizmetleri Komisyonu’nun ürettiği kararlar çerçevesinde 2011 yılı bitmeden “Oto Yol Devriye Projesi”nin devreye gireceğini kaydetti.

Çavuşoğlu, bu kapsamda polisin vereceği teknik bilgiler ışığında toplam 8 araç alınacağını, personelin de sadece oto yol devriyesi olarak çalışacağını belirterek, Avrupa ve dünya ülkelerinde bulunan devriyedeki amacın vatandaşların can ve mal güvenliğini korumak, yollardaki özgüvenini artırmak olduğunu söyledi.


Trafik ve Ulaştırma Hizmetleri Komisyonu İçişleri Bakanı Nazım Çavuşoğlu başkanlığında toplandı. Polis Genel Müdürlüğü, yerel yönetimler, trafikle ilgili sivil toplum örgütleri ile devlet dairelerinin yer aldığı komisyon, rutin hale getirdiği toplantılar kapsamında ülke trafiği ve ulaştırma hizmetleriyle ilgili kararlar almaya devam ediyor.


Çavuşoğlu, toplantı başında basına yaptığı açıklamada, toplantılarda ülke trafiğiyle ilgili sıkıntı yaşanan konuları görüştüklerini, bu sorunlara çözümler bularak vatandaşların can ve mal güvenliğini sağlamak, ayrıca huzurlu ve güvenli bir şekilde evlerine ulaşmayı amaçladıklarını belirtti.


Geçen hafta yapılan toplantıda gündeme gelen oto yol devriye projesinin bu yıl sonuna kadar hayata geçirilmesini istediklerini ifade eden Çavuşoğlu, bu çerçevede polisin vereceği teknik bilgiler kapsamında özellikli 8 araç alınacağını, alınacak personelin ise sadece bu görevde bulunacağını kaydetti.


Çavuşoğlu, Avrupa ülkelerinde de bulunan bu hizmetle vatandaşların özgüvenle yollarda seyahat edeceğini, can VE mal güvenliğinin artacağını ifade ederek, komisyonun da bu amaçla hassasiyet içinde çalıştığını söyledi.


Trafik ve ulaşımda bir diğer sıkıntı olan bilgilendirici tabela eksikliğinin de giderilmesi için çalışmalar yaptıklarını ve bu yönde ihale yapıldığını ifade eden Çavuşoğlu, yakında yeni tabelaların da hizmete gireceğini kaydetti.


Çavuşoğlu, komisyonun trafik ile ilgili korkuluk, hız kameraları, yollar ve benzeri çalışmalarla yeni tedbirler aldığına dikkat çekerek, basının da bu konuya vereceği destekle olumlu sonuçların alınmasına fayda sağlayacağına inanç belirtti.

Bu haber toplam 1724 defa okunmuştur
Otoyol devriye sistemi geliyor Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans