Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Denktaş ın Boğazına rahat nefes alsın diye delik açıldı
22 Eylül 2011 Perşembe Saat 11:53

Denktaş ın Boğazına rahat nefes alsın diye delik açıldı

denktaşa Daha İyi Soluk Alıp Verebilmesi Ve Akciğerlerinin De Daha İyi Temizlenebilmesi İçin Boğazına Kanül Yerleştirildi

Kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş'ın daha iyi soluk alıp verebilmesi ve akciğerlerinin de daha iyi temizlenebilmesi için boğazında delik açılarak kanül yerleştirildi.

YDÜ Hastanesi Hasta Hizmetleri ve Dış İlişkiler Başkanı Ahmet Savaşan yaptığı açıklamada, Salı gün Denktaş'a küçük bir operasyon sonucunda ağız içindeki hortumun çıkarıldığını ve solunum desteğinin takılan kanül yardımıyla sağlandığını belirtti.

Denktaş'ın yoğun bakım destek ünitesindeki tedavisine devam edildiğini kaydeden Savaşan, bugün itibariyle Denktaş'ın kalp akciğer ve diğer organlar yönünden durumunun stabil olduğunu ve ateşinin olmadığının gözlemlendiğini söyledi.

Savaşan, genişletilmiş doktorlar heyeti ve ailenin ortak kararıyla, moralinin yükselmesi açısından Denktaş'ı, yarın özel bir katta hazırlanan ve dışarıyı rahatlıkla görebileceği bir odaya nakledeceklerini belirtti.

Denktaş'ın sağlık durumunun ciddiyetini koruduğunu ifade eden, Savaşan, "Denktaş sözel uyarılara cevap verebilmesine karşın uykuya eğilimli hali devam ediyor" dedi.

Savaşan, Denktaş'ın sağlık durumuyla ilgili basın toplantısının da pazartesi saat 11.00'de yapılacağını söyledi.

Bu haber toplam 11686 defa okunmuştur
Denktaş ın Boğazına rahat nefes alsın diye delik açıldı Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans