Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Prim affı geliyor
24 Eylül 2011 Cumartesi Saat 07:20

Prim affı geliyor

Osman Amca başkanlığındaki Taşeronlar Birliği yetkililerini kabul eden İçişleri ve Yerel Yönetimler Bakanı Nazım Çavuşoğlu, af ve kaçak yaşam konusunda net mesajlar verdi.

İçişleri ve Yerel Yönetimler Bakanlığı’ndan verilen bilgiye göre, Bakan Çavuşoğlu, herhangi bir sebepten sosyal sigorta primlerini yatırmayan insanların kaçak duruma düştüğüne işaret ederek tekrar yasal çerçeveye oturtabilmek için önümüzdeki günlerde prim affı çıkartılacağını söyledi.‘KAÇAK YAŞAMLA CİDDİ BİR MÜCADELEYE GİRECEĞİZ’:

“Ülkemize gerek işverenlerden, gerekse buraya çalışmak için gelen işçilerden, ya da buraya tamamen kaçak bir mantıkla gelen insanların oluşturduğu bir kaçak yaşam vardır” diyen Çavuşoğlu, bu kaçak yaşamla ciddi bir mücadeleye girme kararlılığında olduklarını, bu mücadeleye girmeden önce son kez bir af çıkartmaya karar verdiklerini anlattı.‘BU AF SON, KİMSENİN GÖZÜNÜN YAŞINA BAKILMAYACAK’:

“Af çıkartsaydınız biz kayıt altına girecektik, benim kayıt dışında olmam işverenimden kaynaklanıyor” gibi söylemleri ortadan kaldırmak adına af kararı alındığını vurgulayan Çavuşoğlu, af tarihlerinin bitiminden sonra, hem sigortalarda, hem de muhacerette denetimlerin artacağını söyledi. Çavuşoğlu, bu affın son şans olduğunu, aftan sonra kimsenin gözünün yaşına bakılmayacağını vurguladı. Muhalefetin, yurtdışındakilere de af çıkacak yönündeki söylemlerinin ise tamamen yalan ve yanlış oluğunu belirten Çavuşoğlu, çıkacak olan affın burada yaşayan insanları kapsadığını söyledi.‘ÇALIŞMA İZNİYLE GELİP KAÇAK OLANLAR İÇİN BEDEL 1 ASGARİ ÜCRET’:

Çavuşoğlu, “Çalışma izniyle gelip burada yaşayıp sonra bir şekilde kaçak duruma düşenler ülkenin içinde bir asgari ücret ödeyerek aftan faydalanabilecek. Bu ülkeye kimlikle gelip de kaçak duruma düşenler ise illaki yurtdışına çıkacak ve pasaport çıkartmaları halinde daha sonra buraya gelip normal çalışma yaşamına katılabilecekler. İşin doğrusu budur bunun dışında hiç kimsenin söylediği doğru değildir. Özü niteliği ve maksadı da budur” dedi. Taşeronlar Birliği adına konuşan Başkan Osman Amca ise, çalışma yaşamının düzenlenmesi için acil önlemler almanın zorunluluk olduğunu belirtti.

Bu haber toplam 11068 defa okunmuştur
Prim affı geliyor Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans