Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Ertuğruloğlu, Kalsam başka yerlerde olurdum ama
01 Ekim 2011 Cumartesi Saat 18:20

Ertuğruloğlu, Kalsam başka yerlerde olurdum ama

Ertuğruloğlu, “Mevcut siyasi yapının içerisinde kalmayı tercih etmiş olsam, bugün çok başka yerlerde olabilirdim. Ancak o yapıyla hiç bir şeyi değiştiremezdik.

kalmayı tercih etmiş olsam, bugün çok başka yerlerde olabilirdim. Ancak o yapıyla hiç bir şeyi değiştiremezdik. Ülke bugün rüşvet ve haraca teslim olmuş durumdadır. Bu durumdan çıkışın kararını, bir bütün olarak halk vermelidir” dedi.

Karadeniz Kültür Derneği Başkanı Turan Büyükyılmaz ve Yönetim Kurulu’ndan bir heyeti kabulünde konuşan Ertuğruloğlu, “siyasette herkesin kendinden öncekini kötüleyerek ve koltuğa yapışarak politika yaptığını” belirterek, “Bugün ülkemizin içinde bulunduğu durum, alışılagelmiş politikaların sonucudur” dedi.

DGP’nin, siyasetten popülizmi silecek bir sistem için yola çıktığını ifade eden Eruğruloğlu, doğru olduğuna inandıkları bu yoldan sapmadan yürüyeceklerini,  mevcut sistemin devamı halinde geleceğin bugünkünden daha kötü olacağını kaydetti.

Ertuğruloğlu, “Mevcut siyasi yapının içerisinde kalmayı tercih etmiş olsam, bugün çok başka yerlerde olabilirdim. Ancak o yapıyla hiç bir şeyi değiştiremezdik. Ülke bugün rüşvet ve haraca teslim olmuş durumdadır. Bu durumdan çıkışın kararını, bir bütün olarak halk vermelidir” ifadelerini kullandı.

Karadeniz Kültür Derneği’nin siyasetten uzak olmasını takdirle karşıladıklarını da belirten Ertuğruloğlu, derneğin bu yönden kendini ispatladığını vurguladı.

Büyükyılmaz da,  4 ay önce oluşturulan yeni yönetimle partilere ziyaret başlattıklarını anlattı.

Derneğin 20 bin üyesiyle “hiç bir zaman, hiç bir partinin arka bahçesi olmadığını” kaydeden Büyükyılmaz, amaçlarının Karadeniz kültürü ile Kıbrıs Türk kültürünü harmanlamak olduğunu belirtti.

Büyükyılmaz, Trabzonspor’un KKTC’de kurmayı düşündüğü tesislerle ilgili gelişmeleri de aktardı.

Bu haber toplam 1637 defa okunmuştur
Ertuğruloğlu, Kalsam başka yerlerde olurdum ama Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans